Skip to main content

CYKLUS PŘEDNÁŠEK PRO BUDOUCÍ RODIČE S VÍCERČATY

Každý měsíc pořádáme pravidelný cyklus čtyř přednášek "BUDE NÁS VÍC":
 
Přijímáme přihlášky na březnový cyklus, který bude podle aktuální situace event. probíhat online nebo individuálně formou konzultací. 
 
Termíny přednášek březnového cyklu: pondělí 8.3.2021, středa 10.3., pondělí 15.3. a středa 17.3., vždy od 18 hod. 
Pokud máte o přednášky zájem, prosím, zašlete přihlášku na e-mail centrum@dvojcata.org nebo volejte na tel. 604 142 999 (Milada Matoušová) nebo na tel. 739 544 207 (Gabriela Vítková). 
 
Výběrová přednáška vhodná pro maminky-prvorodičky, resp. pro prvorodiče se bude konat předběžně v pátek 26.3., pravděpodobně online (podle dohody s přihlášenými maminkami). Více viz - http://www.dvojcata.org/node/723530
 
Na první přednášce (BNV 1) nastávající rodiče získají informace o specifikách těhotenství s dvojčaty (vícerčaty), vývoji dvojčat a praktické rady týkající se výchovy dvojčat a života s nimi. Přednáší Gabriela Vítková  (lektorka a maminka tří dětí vč. dvouvaječných dvojčat - kluků). Délka přednášky cca 2,5 hodiny.

Druhá přednáška (BNV 2) je na téma "Porod a péče o (nedonošená) miminka", v rámci které se dozvíte informace a rady spojené nejen s možným předčasným porodem a systémem péče o nedonošené, ale i donošené novorozence; prostor pro vaše dotazy ohledně těhotenství, porodu, šestinedělí, péče o novorozence a pod. Přednáší PhDr. Milada Matoušová, Ph.D. (psycholožka a laktační poradkyně; problematika předčasných porodů, nedonošených dětí a novorozeneckého období, kojení nedonošených dětí). Délka přednášky cca 2,5 - 3 hodiny. 

Třetí přednáška (BNV 3) cyklu je o kojení dvojčat, kde rodiče získají informace o významu kojení, o správné technice kojení i problémech spojených s kojením dvojčat, o polohách vhodných pro společné kojení obou dětí. Přednášku vede PhDr. Milada Matoušová, Ph.D. Délka přednášky cca 3 až 3,5 hodiny. 

Čtvrtá přednáška (BNV 4) je zaměřena na výživu matky v těhotenství a při kojení, výživu dětí a na přechod z kojení na příkrm. Přednáší Gabriela Vítková. Délka přednášky cca 2 hodiny.

Jednotlivé přednášky na sebe nenavazují, ale vzájemně se propojují a doplňují, takže může dojít ke změně v jejich pořadí. 
Při všech přednáškách jsou přestávky a vždy je dostatečný prostor pro vaše dotazy.  
Doporučujeme nastávajícím maminkám přihlašovat se už po 20. týdnu těhotenství.
 
Informace:
PhDr. Milada Matoušová, Ph.D., tel. 604 142 999
Gabriela Vítková, tel. 739 544 207

Přihlášky: e-mailem na centrum@dvojcata.org viz přiložený formulář přihlášky ke stažení.

Místo konání: Centrum pomoci rodinám s vícerčaty, Matoušova 18, Praha 5, bezbariérový vchod, blízko stanice metra Anděl. Parkovat lze v garážích Tesca v Novém Smíchově u Anděla 3 hodiny zdarma.

Čas: přednášky začínají v 16.00, příp. v 16.30 hod. a končí po dvou až třech hodinách dle vašich dotazů a diskuze. 

Cena a způsob platby za celý cyklus čtyř přednášek: 1600,- Kč (doprovod manžela/partnera zdarma + dárek pro každou maminku, která se na cyklus přednášek přihlásí + drobné občerstvení); platba převodem na účet 23421/5500 (ev. po domluvě v hotovosti při první přednášce), do poznámky k platbě napište, prosím, vaše příjmení a termín kurzu (např. Adamová, kurzy leden 2020) pro identifikaci platby. Děkujeme.

Cena a způsob platby za jednotlivou přednášku: 600,- Kč (doprovod manžela/partnera zdarma + drobné občerstvení); platba v hotovosti před přednáškou (ev. po domluvě převodem na účet 23421/5500 před přednáškou, do poznámky k platbě napište, prosím, vaše příjmení pro identifikaci platby). Děkujeme.

Na předporodní kurzy a přednášky lze čerpat příspěvek od zdravotní pojišťovny (dle podmínek jednotlivých ZP). Potřebný doklad vám na požádání rádi vystavíme.

Upozornění: Kurzovné nevracíme, ale jednotlivé přednášky je po dohodě možné nahradit v jiných termínech, příp. individuální konzultací.                                                                   

Dokumenty ke stažení: