Skip to main content

Poraďte-stekavy kašel

Obrázek uživatele KaterinaAd

Mareček měl včera kolem půlnoci laryngitidu. Zvládli jsme to u okna s 1/3 prothazinu. Rano byl úplne v pohode i cely den. Večer brzy usnul-dala jsem mu 1/2 prothazinu, jenže pak zacal zase sipat, stekave kaslal...takže okno dokořán.. Usnul, ale co pár minut strašně plakal a vždy 1-2x stekave zakaslal a asi ho to hodne bolelo. Jenže nekomunikoval, spal, přitom dýchal klidne, zádné sipani, jen ten občasný kašel. Dala jsem mu na krk studeny obklad, ale dal jsem byla úplne zoufalá, jak mu pomoct. Jeste měl celou nic za hlavou zvlhcovac vzduchu.
Mám doma rectodelt, ale na ten mi to nepřišlo, léky na kašel se mi taky nezdaly...Ted klidne spí a přes den bude taky asi dobry, ale uz ted se desim noci
Prosím co v takové situaci dělat?

Ahoj Kato, tak nam na stekavy

Obrázek uživatele Lenule76

Ahoj Kato,
tak nam na stekavy kasel pomohl Levopront kapky, dala nam je mudra asi pred rokem jako novinku, pomohly nam a nic jineho od te doby na stekavy kasel nic jiného nebereme. Jsou volne prodejne ale raději to prober s mudrou.

Katko,

Obrázek uživatele jarnem

mám úplně stejné pocity, když se u nás laryngitida objeví. Jedna holčička loni v létě v noci tak kašlala, téměř dvě hodiny v kuse, stáli jsme s ní u okna, nic nezabíralo. Nedusila se, ale jen neustále kašlala. Já si říkala, je to laryngitida nebo ještě ne. Nesípala ani nemodrala, jak některé zdroje uvádí. Nicméně po dvou hodinách (to už bylo k ránu) jsme se přece jen sbalili a jeli na pohotovost. V čekárně párkrát zakuckala a sestra hned otvírala okno s tím, že to je štěkavý kašel a jasná laryngitida. A to už jí bylo v podstatě dobře. Lékařka jednoznačně že laryngitida, dala rectodelt a poslala nás na krční na kontrolu (asi po půl hodině podání). Pokud prý bude krk oteklý je to na hospitalizaci. Prý ona tam nic neuvidí, že krčaři tam vidí více. Krčař jednoznačně doporučil hospitalizaci. Prý by se to mohlo vrátit a být horší. Takže strávila v nemocnici víkend. Studené obklady, inhlalace, stoptusin a fenistil kapky.
Od té doby jakmile začne někdo kašlat a třeba i v noci, dávám opět dávku stoptusinu, někdy i fenistilu a trnu, aby se to nezhoršovalo. Nechci zbytečně plašit a volat třeba záchranku, ale zase to nechci podcenit, aby pak nedej Bože bylo nějak pozdě. Těžko říct, ta naše malá měla asi nějakou lehčí formu, protože nesílapa a nedusila se, jen pořád kašlala.
Rectodelt mám taky doma, už jsem jednou dala, ale myslím, že zbytečně - prostě jsem měla strach, že to bude horší a byla jsem sama doma.
Co jsem ale vypozorovala, že jakmile někdo začne kašlat či snoplit, nasazuji stoptusin nebo sinupret a nerozjede se to tak moc.
Jarka

Ahoj Katko, vsetko si udelala

Ahoj Katko,
vsetko si udelala dobre a myslím, ze víc ani nemuzes. Nas Krystof trpí na laryngitídu, naposled mel pred 2 tydny 2 noci po sobe. Druha noc to bylo horsí, musela jsem davat cípek a pak jsem s nim spala u otevreneho balkonu. Me jeste doktorka ríkala, ze pred spaním na kasel mam davat Fenistil kapky a kdyz bude kaslat ale na cípek to nebude tak mam mu davat jeste jednu davku Fenistilu. 2. noc vzdy vetram pravidelne ikdyz treba nekasle, ten studeny vzduch pomaha predejít zachvatu.
Jinak ve vetsine prípadu laryngitída se objeví max. 2 noci po sobe pak uz by mel vykaslavat.
Drzím palce at mate klidnu noc!
Betka

místo prothazimu bych dávala

Obrázek uživatele Vladkax

místo prothazimu bych dávala stoptussin, klidne dva plné dny dle dávkování. Nám prothazin stejně moc nepomohl.... dávala jsem ho jen jednou
tu bezmoc znám, musím zaklepat že nám tohle dalo už pokoj....