Skip to main content

A je to tady. V pondělí schůze, pak zaplatit, a bude to už na nás, bez omezení, naše nová půlka bytu, naše starost i radost:) No a teď k tématu:

Je tu někdo, kdo dělal komplet rekostrukci? Předpokládám, že ano, tak jdu pro rady:) Budeme dělat elektroinstalaci komplet, koupelnu - komplet, bourat příčku SDK mezi WC a koupelnou, komplet podlahy, štukovat, vestavěný skříně. V neposlední řadě - bourat průchod mezi oběma byty, je tam stěna z tvárnic cca 30cm silná. Předělávat v současném bytě budeme podlahu v obýváku (tam bude průchod do vedlejšího bytu - do chodby) a kuchyni, ta je kaput (vytekla pračka a zjistili jsme to pozdě - je tam laminát:D)

Moje dotazy
- Samo budeme vyhledávat na netu, ale jak jste postupovali, co dělat první a co až potom
- Zadávali jste jedné firmě nebo sháněli každého řemeslníka zvlášť, popř. známé řemeslníky (pár jich máme). Svépomocí bohužel nestíháme nic, to bychom "bydleli" za rok
- Máte nějaký tip na podlahy? Chceme jít do studia (ale nevím sakra kdy:), pod námi jsou sklepy, chodba, a pod polovinou největší místnosti bude vzduchoprázdno, podchod do domu, prostě zima... (do kuchyně mě hodně zaujal vinyl, nemám moc ráda dlažbu, je na mě moc studená - to lamino popravdě taky. Mám ráda teplo od země. Jo a nemáme podlah. topení.
- Zaujaly nás posuvné dveře, pravděpodobně po stěně, nebouráme tak do pouzdra nepřipadá v úvahu. Máte je? Osvědčily se? Jsou dostatečně "zvukotěsné"?

No, už vidím, jak lítaj ty peníze :( Jak jsem psala v tom přechozím tématu (z města pryč), zatím v Praze zůstáváme, ale nevylučujeme v budoucnu stěhování, tak se nám do té reko nechce vrážet moc peněz. Na druhou stranu, pokud tu máme být pár let (nebo i déle - kdo ví), chtěli bychom tu dobře žít, být spokojeni. Což si ale myslím, nesouvisí s kvalitou obkladaček nebo s tím, že budeme mít o skříň více nebo méně. Snad se to povede:)

Jsem sama sobě designérkou a

Jsem sama sobě designérkou a sama jsem si zařídila pohodlí ve svém bytě. Nejvíc se mi líbí výroba mechových stěn, kterou jsem si mohl koupit v Ekomoss. Byt se stal mnohem pohodlnějším a krásnějším. A zároveň je tato možnost vhodná pro každou místnost.

Taky myslím že nevadí stare diskuze

Obrázek uživatele Janact

Věci se opakují a řeši je zase jiní lidé. Jen je myslím skoda,ze na jejich dotaz nikdo neodpoví. Diskuze se ne rozvine. .. Takže stránky postrádají smysl...

Stránky udržujeme ze zvyku jen my staří uživatele. .. občasným prispevkem,ale už to není ono ...
Hold asi jina doba a více je na Facebooku těchto skupin....

Starší diskuze

Občas se objeví něco staletého, ale pokud je to téma, které se opakuje, což třeba stěhování nebo rekonstrukce jsou, tak si myslím, že to nevadí. Pozitivní odkazy a dobré reference se můžou hodit.
Stejně tak se objevuje vždycky téma nástupu do školy a pod. Někdy se založí nové téma, někdy otevře staré, ale rok co rok je to aktuální.

Bohužel

Obrázek uživatele LadaVac

většina diskusí tu nějak nežije a vytáhne se občas stará, ani nevím, zda mají tato stránky ještě nějakého správce.

...ta diskuze je stará, někdo

Obrázek uživatele Vladkax

...ta diskuze je stará, někdo sem jen hodil reklamu....

Zuzko,

Obrázek uživatele LadaVac

nevím,jestli jsi přítel facebooku,ale moc bych ti doporučila přihlásit se do této skupiny.Najdeš tam mraky rad a inspirace https://www.facebook.com/groups/1571503126402848/.

My máme za sebou kompletní rekonstrukci celého domu,tak hlavně přeji hodně síly a pevné nervy.Dělali jsem vše hodně sami,ale u nového domku už jsem zadali partě a bylo to lepší.Podlahy máme všude vynilové,až na kpupelnu,Wc a chodbu,kde máme dlažbu.

Jen do toho

Zdravím, Zuzko jen do toho. My prošli také rekonstrukcí bytu https://www.eurobydleni.cz/search-form/ Zpočátku se nám velmi líbil, ale zjistili jsme že jako asi každý z nás zrekonstruovat část je prostě nutné. Hlavně koupelna a jak píšeš podlahy. Koupelnu jsme dělali novou včetně sprchovyho koutu a podlahy jsme dělali plovoucí. Hodně síly :-) Pavlína

Přeju pevné nervy

Přeju hlavně pevné nervy, ať se vše podaří podle vašich představ a máte z nového jen radost.
Můžu dát kontakt na výborného pána na revizi elektřiny pan Boris Krejčí www.k-ez.cz. Odhalil nám nedostatky, ještě než jsme stihli doplatit vykutáleného elektrikáře.
Pak máme i úžasné truhláře, kteří nám na etapy dělali všechen nábytek, který zatím máme, kuchyň, vestavěné skříně,... Jsou sice až od Olomouce, ale bydlíme u Prahy a přijeli za námi, takže případně můžu dát kontakt i na ně.
Po stavbě rodinného domu bohužel víc doporučení dát nemůžu :-(

Kami díky moc za reference,

Kami díky moc za reference, celkem se mi líbí ten portál, jak tu někdo psal, jsou tam i vyfocené práce, jde vložit poptávka. Asi to budeme řešit na "klíč". Co se týče vinylu, je spokojeno právě více lidí, ale "naživo" jsem ho nikdy neviděla. Prý je oproti laminátu teplejší a odolnější, zejména na vodu. Máme tu hodně levnou laminátku, něco ti upadne a je tam tmavý vryp, díra (je to sv.podlaha, takže vytíráš a jako bys měla všude špinavé tečky). Laminát je dle mého i hodně tvrdý na nášlap, ale to budou asi všechny podlahy kromě silnějšího PVC. Podlahové topení máme jen v koupelně, jelikož tady v bytovce neřešili topení do koupelen, nedával se ani infra. Nemusím asi říkat, jaká je tu klendra. To podlahové topení je už 3 roky mimo provoz a zatím jsme se nedostali k tomu to řešit. Koupili jsme to horkovzdušné a když koupu, zapnu ho. Jelikož ta vada bude asi v podlaze, nechce se nám to celé bourat.... :/

Pár referencí

Zuzko,
nestíhám číst níž, ale loni jsme rekonstruovali, kdybys potřebovala, můžu poslat tip a kontakt na výborného zedníka (jen ho letos na jaře budu ještě chvilku potřebovat, tak bychom se musely spolu dohodnout :-))), pak mám skvělého elektrikáře a instalatéra.
Naopak kdybyste chtěli jako hlavního dodavatele volit firmu Stapos, tak velmi nedoporučuji, stejně jako kdybyste narazili na malíře P. Marečka. Obojí strašné!
Podlahy - dělali jsme "jen" koupelny a kuchyň, koupelny dlažba bez podlahového topení (a lituju toho), kuchyň vinyl - super, je vynikající, jsem moc spokojená. Kupovali jsme ho v Jesenici, cena velmi slušná, dodání klaplo a podlaha je moc hezká.
Peníze lítat budou, s tím počítej a u každé nabídky je potřeba rovnou přidat min. 10% :-(((
Tak ať se vám daří.
Milada

Luci máme to hodně podobné.

Luci máme to hodně podobné. Statik tu byl už někdy v létě kontrolovat stav objektu, na což mi defakto vystavil "posudek" neoficiální, dle kterého jsme vycházeli, jestli investovat nebo ne. Ubezpečil mě, že ač je to atyp (defakto dřevostavba se zděným schodištěm vprostřed (to je ta předěl. stěna), že do toho můžeme bez obav jít. Konzultovala jsem s ním i otvor, měl být na opačné straně viz. předchozí, chtěli jsme to úplně jinak. Dispozičně nám ale naprosto vyhovuje druhá strana. Již mám na to posudek s autorizací, že to lze udělat na dva typy výstuže, je to bezpečné, nyní se mi zpracovává finanční odhad. Samozřejmě jdeme do toho jen přes firmu, tohle není sranda.
Co se týče kuchyně, plánujeme to tak jako vy. Odpady jen zaslepit, aby to šlo obnovit bez větších investic. Elektroměr chci též rozdělený. Na družstvu a defakto všude to bude vedené pořád jako 2 bytové jednotky. Chceme to do budoucna, kdyby bylo potřeba se jednoho/druhého nebo obou bytů zbavit. Dva menší byty tu prodáme líp než jeden, skoro 100m byt. Koupelnu tam děláme taky. Aleš chce mít dvě. Já chtěla jen WC, ale nevadí mi v tomto mu vyhovět (a docela se po 5ti letech ve vaně bez zástěny těším na svůj vysněný sprch. kout). Právě, že polovina přikupovaného bytu je též nad vchodem, ale vchod je posunut, takže ta polovina největší místnosti bude mít nevýhodu studené podlahy. Chtěla jsem tam koberec, ale budeme dělat pravděpodobně fotoatelier, kde je potřeba mít podlahu omyvatelnou. V pondělí chci přednést na schůzi, jestli nechtějí zateplit ten spodek, docela by to bylo znát, si myslím. Když už se bude na jaře dělat komplet fasáda, tohle se tam ztratí.

Spojení bytů

Obrázek uživatele Lucka V.

Nečetla jsem předchozí ale máme spojené byty. Náš postup byl, nejdříve povolení na spojovací dveře. Byl to oříšek, měli jsme nějaké plány ale ty nám rychle změnil statik. Nakonec máme spojovací dveře v místě které zbylo jako jediné bezpečné, abychom nenarušili statiku domu. Tím bych začala.
V novém bytě jsme rušili kuchyn, ale nechali všechny rozvody a pouze vše zaslepili, aby se dala kuchyn bez velkého bourání znovu obnovit. Všechny rozvody elektřiny jsme nechali tak aby zůstalo zachováno rozdělení bytů. Tedy dvoje hodiny atd. Zaprvé proto, že menší z bytů uplatnuji nákladu podnikání protoe je tu kancelář a zadruhé proto aby jsme mohli v případě potřeby prostě jen zazdít spojku a byt prodat. Rekonstrukce koupelny cca 7m2 obklady do výše dvou metrů spolkla nejvíce peněz.
Menší byt máme nad vchodem do domu, ale protože je v investičním plánu SVJ zateplení stropů ve vchodech tak jsme teplo zatím řešili jen mirelonem a kobercem s filcovou vrstvou.

Firmy:
Speciál stavební na spojovací dveře. Tam jsme vyřizovali i stavební povolení, docela jsem měla strach dělat to na vlastní pěst aby pak nepadl barák :)
Firma na přestavbu koupelny, rušili jsme jádro tak jsme vybírali z firem co se na to specializují, protože opět neporuší nějaké spojené obvody v šachtách. panelák se v tomhle docela specifický.
A pak kamarád co dělal takové ty věci co bežně zvládají chlapi udělat sami ale ten můj ne :)

Všechny firmy co u nás dělali mají ale objednavací lhuty na práci i půl roku :(

Posuvné dveře máme do jedné z koupelen. je to fajn na prostor ale že by byly nějak těsné nebo zvukotěsné to ne. Nezavřou se tak jako klasické dveře.

No, nevím jestli bude ochoten

No, nevím jestli bude ochoten tu trávit celé dny :D Vidím to spíš na variantu jedné firmy, říct, co chcem a on sem jezdit a vždy jen kontrolovat. Koukám na ten web nejremeslnici.cz a je jich tam docela dost, dobre recenze. Zkusim je nejspíš obepsat, vybrat si jich pár a uvidíme. Celkem mě teď zarazilo, že elektorinstal. do bytu 2kk stojí 50 tis. to je ranec.

No pokud máš takovýho

Obrázek uživatele Sabina

No pokud máš takovýho šikovnýho tchána, který by tam mohl být v podstatě celý den a stát jim stále za zády a mohl by to i sám koordinovat, tak by to mohlo fungovat...

Na ty reklamace je fakt, má

Na ty reklamace je fakt, má jistou výhodu zvolit variantu na klíč. Alešův táta je v tomhle docela rejpal a chce to mít perfektní, dozoroval i komplet. rekonstrukci jejich panelového domu, řeknu jen, že mezi řemeslníkama nebyl oblíbený. Máme i podezření na to, že si prohlédli garáž a půl rok po zateplení jí vykradli. Ovšem tam byla trochu i blbost z jejich strany, že dali na 2 hodiny k dispozici klíče (musel urgentně odjet), takže tam vzniknul ten problém. Asi víte jak to dopadlo. Je v důchodu, takže dozorovat bude 100% on. Díky moc za tip na architekta. Vzhledem k tomu, že děláme chodbu, koupelnu a 2 obytné místnosti, tak nevím, nakolik to budeme chtít řešit tímto způsobem, jelikož už víme, jak to chceme a defakto to bude jen výměna podlah a udělat stěny, max. vybourat tu 40 let starou vestavěnku z SDK příčkou, co oddělovala kuchyň. kout od vstup. chodby, aby nám vznikla užší chodba k obýváku. Seděli jsme nad tím možná měsíc nebo dva, různé kombinace vč. probourání té nosné stěny mezi byty v celé šířce, až se přišlo na to, že nejlepší bude to nechat tak, jak to je, že to vyhovuje nejvíc, a dveře jen 90 ky :D

Zuzi, v pohodě ;-), přežili

Obrázek uživatele Sabina

Zuzi, v pohodě ;-), přežili to jiní ve zdraví, přežiješ to i ty.
My budeme mít taky firmu na klíč na stavbu nového domu a dozorovat nám to bude kamarád, který tam čas od času vlítne.

A zase o tolik dražší to nemusí být. Jednotlivé položky si můžete před podepsáním v rozpočtu zkontrolovat, zase jich tolik nebude a můžete požadovat jejich snížení, pokud budou zásadně vyšší než je obvyklé. Jen se nesmíte dát, nastavit smluvní pokuty za každý den prodlení, platba po provedení - žádné zálohy, záruka 5 let...
Když si to nenecháme jako objednatelé líbit, je jistá šance, že se postupně i ve stavebnictví "oddělí zrno od plev" ;-). Navíc stavebnictví stále stagnuje a když si necháte udělat víc nabídek, určitě se dostanete na rozumnou cenu a možná na tom i ušetříte, protože řemeslníci nakupují materiál ve velkoobchodě většinou o 30% levněji než běžní lidé.

Jo a Katka má bohužel pravdu, někteří (určitě více než 50%) jsou s prominutím prasata - někdy mi připadá, že to snad dělají naschvál. Už proto bych si zvolila jednu firmu, která za vše ručí. Je díra v podlaze? Tak ji vyměňte! Když si to budete řídit sami, nikdo se k tomu nepřizná a samozřejmě nikdo neodstraní. Příklad: někdo nám udělal do rámu okna megadíru, samozřejmě se nikdo nepřiznal, nový rám by i s prací stál 5 tis. Kč - díra je tam dodnes.

Zuzko,

Obrázek uživatele LadaVac

ještě jestli mohu doporučit,tak ráda doporučím manžela jedné maminky tady,se kterým už druhý rok konzultuji náš dům.Je ochotný,milý a i po mailech nám moc pomohl.
http://www.architekt-hladik.cz/

To je fakt, nad PVC jsme taky

To je fakt, nad PVC jsme taky přemýšleli, viděla jsem ho u kamarádky. Mají samozřejmě kvalitnější, takže na první pohled ten rozdíl není znát. V kuchyni by mi nevadilo, ale v obýváku nevím. V tom je mi bližší ten vinyl. Potřebuju (rozum. chci :)) stejnou podlahu v obýváku a kuchyni, jelikož to na sebe navazuje bez dveří, jen otvor v příčce a líbí se mi, že je to ucelené, nechci to rozbíjet. Nejraději bych tam neměla ani přechodovou lištu, ale prý je to u lamel problém... nevím proč. Naštěstí máme hotový pokojík tak na další 3 roky (doufám), kuchyň jsem taky spokojená se starou, max. jiný jídelák - máme 4 místný a když se zde zjeví návštěva, často je v kuchyni a stůl je malý (málo míst). Takže to bude oříšek, ale prostor na to trochu je, uvidíme co vymyslíme. Koupelna ve stávající části je OK. V tom vidím tu výhodu mimojiné, že když se tu udělá podlaha (ve stávajícím i novém), prostě zavřu dveře do nové chodby a můžem fungovat, tak jak fungujeme teď, nemusíme chodit na WC k sousedům nebo spát měsíc u rodičů :D Jsem optimista zatím, co? Takže bych viděla začátek asi průchod (bourání a ničení podlah) pak udělat podlahy komplet všude....jo ale oni se dělají první stěny, ne?
Kvůli holkám bych chtěla u tchánovců přebývat co nejkratší dobu (do školky to bude dál, navíc budou bez svýho pokojíku, v provizor. podmínkách)...
Zkusím reference od známých, ovšem komplet na klíč měli 2 známí a oba silně nespospokojení, takže to asi nechám na Alešovi, ať se zeptá on. Kromě toho svého kamaráda, co měli v září bydlet :( Bože, snad nedpadneme stejně.

Zuzko,

Obrázek uživatele LadaVac

je fakt,že fakt dát to celé firmě je asi lepší.Manžel rekonstruoval původní dům hodně svépomocí a přesto si vůbec není jistý,jak to načasovat.
Ještě taky záleží,kde budete v té době bydlet.My měli po dobu stavby podnájem,což byly pro nás peníze navíc a chtěli jsme je platit maximálně rok.Domek stál se vším všudy za 11 měsíců.

Uff... no teda. To se máme na

Uff... no teda. To se máme na co těšit :D Ten otvor budu řešit nejspíš přes kamarádku, její muž má firmu a specializují se na to. Aleš se včera též přikláněl k variantě na klíč, ale já se bojím toho, že to bude finančně nevýhodné a náš kamarád má teď aktuální problém, mají na klíč defakto celý dům a měli bydlet už v září:( Budou rádi, když se nastěhují v dubnu. Jasně, je tam pokuta, ale představa, že se to táhne rok mě docela zabíjí. Nevím no, je fakt, že na elektroinstalaci bychom měli známého, tomu věříme, na vestavěnky pak to samé. Možná, že koupelnu, štuky a podlahy bych někomu svěřila :D Aleš přesně argumentoval tím zdržením a dovedu si to živě přestavit. Nyní už dva měsíce zařizujeme přechod z T-mobile (TV a ADSL) do 02 a pořád to vše nefunguje, jak má, defakto běží jen net 1Mb/sec max, což je mazec. Navíc jsem se dozvěděla, že 3,5 mega z připojení sebere ta TV! To nám nikdo neřekl. Povím vám, včera jsem z toho byla v šoku a nervy už nadranc, samo že smlouva na dva roky. Doufám, že to stihnu dořešit, než začne tohle, jinak jediné = Bohnice. Do toho za měsíc zápisy do školek, chceme přestup a loni to byl docela Masakr (na nervy). To zas bude :D

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

vloni jsem kompletně rekonstruovali byt v cihlovém domě, který byl v původním stavu.
Měli jsem jednu firmu, která prováděla rekonstrukci, dělala skříně a kuchyň, plus zvlášť podlaháře (rozebírali jsme původní parketovou podlahu, dávali podklad a parkety pak znovu pokládali zpět a renovovali, a to námi najatá firma nedělala, resp. musela by si sama najmout jinou firmu) a pak řemeslníka, který dělal dveře (renovovali jsme původní ze třicátých let, to firma taky nedělala)
Za mě, rozhodně jedna firma, která provede rekonstrukci kompletně. Pokud budeš shánět jednotlivá řemesla, možná tím ušetříš několik desítek tisíc, ale za ty nervy okolo to opravdu nestojí. Ono je totiž dost problém ty řemeslníky zkoordinovat, práce musí na sebe různě navazovat, ale řemeslníci nabírají různě zpoždění (bohužel není neobvyklé, že si nasmlouvají více zakázek na jednu dobu, vyberou zálohy a pak pobíhají mezi zákazníky a mají všude skluz ). Já měla takové nervy jen z toho, abych zkoordinovala firmu s podlahářem, firma měla zpoždění asi týden kvůli vícepracem a povodním, takže podlahář začal později než se plánovalo, pak se jeho práce protáhla (běhal právě mezi několika zákazníky, třeba tři dny u nás na nic nesáhl, vymlouval se na firmu před ním, že pozdě skončili a on to nestíhá kvůli tomu atd. hrozný!!!..bohužel byl jeden z mála, komu se chtělo rozebírat a přebírat ty původní parkety, je to docela piplačka), firma pak zase musela čekat až skončí, aby namontovali linku a skříně, které jim zavazeli ve skladu, no nervy, nervy. Neumím si představit, že bych takto koordinovala jednotlivé řemeslníky, elektrikáře, instalatéry, malíře atd. Takto rekonstruoval kolega a měl skluz proti plánu asi o tři měsíce (my jen o měsíc) a v podstatě celou tu dobu nedělal nic jiného, než řešil rekonstrukci (a to i v pracovní době:-)).
Navíc, firma po dobu rekonstrukce odpovídá za vše, obstarává si různá povolení atd. u řemeslníků to budeš muset řešit ty, stejně tak když bude nějaká škoda. Firma bývá pojištěná (což nevím, jak jednotliví řemeslníci),takže pokud bude nějaká škoda, uhradí to z pojistky (naše hned třetí den vytopila sousedy, když při rozebírání koupelny praskla nějaká trubka, ale vše si se sousedy vykomunikovali sami, opravili, zaplatili, my to vůbec nemuseli řešit). Plus případné reklamace se budou lépe vyřizovat, odpadne ti riziko, že jeden řemeslník bude házet vinu na druhého.

Jinak my vybírali pomocí serveru nejremeslnici.cz, našla jsem si asi 4 firmy s výbornými referencemi, plus jednu doporučenou do známých, ty jsme oslovili, porovnali nabídky položku po položce a pak vybrali. Zatím bydlíme půl roku, závady zatím nebyly, jen jedna nedotažená drobnost, na kterou jsem nepřišli při předání, ale asi až za měsíc, ale zavolali jsme a bez problémů přijeli a opravili. Záruku máme na vše dva roky. Musím říct, že s touto firmou jsem byli fakt spokojení, čekala jsem horor ve smyslu co popisují holky níže ,ale vše bylo v pořádku, byli fakt precizní.

Ahoj,

Obrázek uživatele LadaVac

máme za sebou rekonstrukce bytu,domu a stavbu na klíč.U bytu i domu jsme si sjednávali řemeslníky zvlášť.Nejdřív náhodně,nikoho jsme neznali a často to byla katastrofa.Jak už holky psali,chce jim to pořád stát za zadkem nebo někoho takového na to sjednat,denně kontrolovat,nechávat si dělat předběžné kalkulace,porovnávat a řešit,proč došlo k navýšení atd.Ptát se,ptát se,ptát se.Nenechat se odbýt tím,že tomu nerozumíte,oni to hned vycítí,ale nedejte se.Já už jsem se naučila svojí větu,že na úřadu papíry taky téměř nikdo nevyplní napoprvé dobře a přesto denně vysvětluju to samé a nepošlu ty lidi k šípku.
My s manželem byli zpočátku u domu dost nesmělí a často jsme na to dojeli.Řemeslníci si v našem domě udělali hezké zimní prázdniny,já každý víkend myla 20 hrnků od kafe a zametla v baráku kýbl vajglů a často nebylo vidět,kde přibyla cihla.Až jsem se vytočila a udělala jim tam scénu,že jsem těhotná/ nebyla jsem / a jestli mě pan stavbyvedoucí nechce ubytovat se řvoucím dítětem u sebe v obýváku,ať kouká hodit zadkem.A to byl najednou cvrkot.Sice jsem si vysloužila to,jaká jsem mesršmídka a chudák můj manžel,ale to mi bylo fuk.
Jako u Katky,topení jsem měli dělané na třikrát-strašný!Taky nám několikrát řemeslník nedorazil a po dvě zimy přestalo topení fungovat,jednou zamrzlo a já v baráku s miminama a bez tepla - na pěst!
No nového domu,kde nyní bydlíme jsem si sjednali stavební partu,které jsem důvěřovali.Vede jí člověk,který je opravdu poctivý řemeslník ze staré školy.Bylo nám jasný,že se bude obklopovat stejnýnmi typy,takže pak už jsem výbět nechávali hodně na něm.
V celém domě / kromě koupeleny,WC,chodby a komory / máme vynil a podlahové topení,jsme s tím zatím moc spokojení.
Takže já bych určitě začala výběrem řemeslníků přes známé,kde fakt něco dělali a budete mít přesné reference.

Určitě taky doporucuju firmu

Určitě taky doporucuju firmu nebo stavbyvedoucího, který bude koordinovat, a ty pevne nervy :-)
My máme po rekonstrukci 10 let zpátky v kuchyni lino a jsem moc spokojena. Kdyz se vybere kvalitni, tak vydrží hodne a neni na něm vidět špina, drobky atd. Podlaha je celkem tepla, a to máme pod sebou sklepy, a příjemná na chození - my radi chodime bosi a děti se porad vali po podlaze.

Zuzi, napíšu po 20.2.

Obrázek uživatele Vladkax

Zuzi, napíšu po 20.2.

poradím jediné - pevné

Obrázek uživatele KaterinaAd

poradím jediné - pevné nervy:-)). Pořadí - ať si to namyslíte jakkoliv, bude to stejně jen k zlosti - na to se připravte. Podlaha musí být nejdřív, to je jasný. Až budou dělat vestavný skříně - tak stát za zadkem, protože jim je fuk, že máte funglovku podlahu, hodí na zem šroubovák, šoupají těžkými částmi, při stěhování naráží do rohů. A platí to pro všechny řemeslníky, každej si dělá jen to svoje a že ničí to, co bylo uděláno před ním, je mu šumák. Mám bohužel čerstvou zkušenost, koupili jsme hrubou stavbu domu a dodělávali. Jen pro představu elektrikář - montoval v kuchyni zásuvky a rozbil skleněný obklad za kuchyňskou linkou, krabici s nářadím si opřel o vymalovanou tmavě hnědou zeď, spadl mu šroubovák - díra v dřevěné podlaze...už jsem toho člověk nemohla ani vidět. Ale ostatní to bylo nemlich to samý:-((((

po přečtení příspěvku níže ještě doplním - ano, řemeslníci, to jsou pání...neříkám, že nejsou někteří majstři /nemáme bohužel osobní zkušenost/, ale přístup většiny z nich je naprosto katastrofální, zpoždění hodinu, dvě vůbec neřeší, můžeme být rádi, že vůbec přijedou.
Chlap, co nám dělal v celém baráku topení, něco příšerného. Chápu, bylo to docela komplikované - někde podlahovka, někde klasické radiátory, plyn + tepelné čerpadlo, 3 podlaží...dva měsíce po instalaci, kdy to fungovalo jen částečně, nás pořád přesvědčoval, že je všechno naprosto v pořádku, dokonce mi pod nos strkal nějakou příručku, abych se podívala, že to namontoval správně. Prd leda. Museli jsme absolvovat další tři topenáře, než jsme natrefili na jednoho, který byl schopnej říct, má to být tak a tak..muselo se řezat, svářet,peníze letěly oknem. A to nemluvím o tom, že ten původní xkrát nedorazil v den, kdy jsme se domluvili, nedalo se mu dovolat, zpátky se neozval, třeba až třetí den, že přijede teda jindy, ani slovo omluvy. Paradoxně, jím dodané čerpadlo nemá garantované parametry, nefunguje, jak má (360.000,-!!!!!), reklamovali jsme, samozřejmě opět hrál mrtvého brouka, žádná reakce, odstoupili jsme od smlouvy a začaly se dít věci..najednou 3x denně telefonuje, neustále chce něco opravovat, řešit...otvírá se mi kudla v kapse:-(

Ahoj Zuzi,my jsme dělali

Obrázek uživatele Sabina

Ahoj Zuzi,
my jsme dělali rekonstrukci i novostavbu tak, že jsem si to koordinovali sami a sháněli jednotlivá řemesla zvlášť (dělala jsem ve stavební firmě, tak to bylo jednodušší), ale do dnešního dne nemáme třeba dojeté lišty až k zárubním, protože podlaháři měli přijít znovu po dodělání zárubní, ale už pak nepřišli.

Dnes bych si rozhodně (i vzhledem k nedostatku času - raději budu s dětmi) sjednala firmu, která to udělá celé na klíč nebo alespoň nějakého stavbyvedoucího, který to bude celý řídit a zajistí plynulý chod rekonstrukce, abyste to měli bez starostí a prodlev. Už bych chtěla jen na klíč, abych se nemusela rozčilovat, když řemeslník nepřijde a neomluví se a na jeho práci stojí další 2 řemesla - tak to bohužel někdy chodí - takže za mě určitě na klíč, opatřit nedodržení termínu ve smlouvě smluvní pokutou a nejlépe ještě někoho známého z oboru, který by dozoroval kvalitu provedení práci, abyste se s prováděcí firmou nemuseli dohadovat vy. Sice je to náklad na víc (ikdyž ne o moc), ale já už bych se nechtěla dohadovat...
S vinylem zkušenost nemám, ale s dlažbou s tebou souhlasím, taky ji do nového nechci - nikam, ráda chodím bosa a v období, kdy se netopí - hodně studí. Za mě dřevo, ikdyž je dražší - v některých místnostech máme OSB desky a nevypadají špatně a byly docela levné.
Tak ať se to povede podle představ!!