Skip to main content

Jak dobré jsou privátní značky jídla?

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o vaše názory a zkušenosti s privátními značkami obchodů s potravinami. Např. Albert pod jejich značkou Albert Quality prodává 31% smetanu, kterou vyrábí v Kuníně, koupila jsem ji ale měla jsem při ochutnání pocit, že to není ta chuť smetany z Kunína. Také Albert prodává pod stejnou privátní značkou smetanový krém pro děti, něco jako obdoba Lipánku, je to také vyráběné v Madetě, ale ten už jsem neměla odvahu koupit. Jaký máte na tyto výrobky názor a jaké máte zkušenosti a jaké můžete doporučit? Děkuju moc, Martina

Albert Quality

Co koukám do akčních letáků, tak si všímám, že právě Albert Quality produkty bývají často ve slevě, ale jejich normální cena je celkem vysoká. Nemáte tedy někdo konkrétní zkušenosti, kromě výše zmíněných?

privátky

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahojky,
většina řetězců má dva typy privátek - jeden typ je kvalitní zboží s minimem chemie za přijatelnou cenu, druhý typ je to nejlevnější při zachování alespoň minimální kvality. První typ je orientován na kvalitu, druhý typ čistě na cenu. U Alberta se můžeš setkat s Euroshopper a AH quality. Která je která, už poznáš z názvu :-)
Jednosložkové potraviny, jako je třeba mléko nebo vejce, kupujeme klidně i ty "horší", protože se na nich nedá nic zkazit. Ale např. koření kupujeme jen ty lepší privátky.
Stejně to má i řada jiných rětězců.
Víc k tomu asi nejde napsat - musíš vyzkoušet.
Ahoj Tom

-

Souhlasím s Agou, Clever mi taky příjde srovnatelný (tedy kromě čistících prostředků). I Albert, ale tam tolik výrobků nekupuju. Ale určitě je možné, že produkt určitého výrobce může být pod značkou marketu jiný (ošizený). Švagr vyráběl pr. prášky, dodávali i do obřích řetězců. Požadavek byl jediný - cena. Když oponoval, že takový prášek ale nebude prát, řekli, že to nevadí, hlavně že bude levný. Takže asi tak.

moje zkusenosti

Rada zkousim nove znacky a snazim se najit produkty s nejlepsim pomerem kvalita/cena. Nejcasteji nakupujeme v Bille a v Albertu, obcas zajedeme to Kauflandu nebo Lidlu. S vyrobky clever s Billy mam dobre zkusenosti, treba cottage nebo mozzarella chutnaji uplne stejne jako te drazsi znacky, kupuji je pravidelne. Mlecne produkty clever muzu doporucit. Je to myslim individualni, je treba proste koupit a ochutnat. Kdyz si ctu slozeni, tak mi pripada vicemene stejne jako u drazsich vyrobku. Jedine, s cim mam spatne zkuenosti, je Kaufland, privatnim znackam Kauflandu se vyhybam.