Skip to main content

dětská pohotovost na Bulovce

Posted in

Ráda bych upozornila na přístup Dr. Jitky Kolářové na dětské pohotovosti v nemocnici Na Bulovce.
V neděli 14.10., jsem kolem 20 hodiny, přijela na pohotovost se svým 14ti měsíčním synem, který měl vysokou teplotu (38.7), hustou rýmu, pokašlával a celé odpoledne v leže plakal. Obávala jsem se zánětu a že se příznaky přes noc zhorší, proto jsem na pohotovost jela.
Na vysvětlenou – mám tři děti a proto nejezdím na pohotovost při každém problému.
Lékařka nás přijala v ordinaci a první co ji zajímalo, bylo, jestli máme zaplacený poplatek. Když jsem jí řekla proč jsme přijeli, poslechla synovo dýchání a řekla, že je v pořádku, že mu nic není. I přes mou žádost o kontrolu na ORL velmi důrazně a nepříjemně další vyšetření odmítla. Z ordinace jsem odcházela s tím, že syn je zdravý, já to moc prožívám a s rýmou, že se na ORL nechodí, to prý pozná každý pediatr. Také jsem si nesla recept na kapky do nosu.
Až doma jsem si ve zprávě přečetla, že má syn akutní zánět hltanu.
Protože se synův stav v noci nezlepšil. Jela jsem ráno na ORL do Bioregeny na Černém mostě. Paní doktorka Tuzarová se zhrozila, protože syn měl zánět středního ucha, který mu musela píchnout, odsát hnis a krev a nasadit antibiotika.
Jsem si vědoma toho, že s tím asi nic nenaděláte, ale kdyby byla paní doktorka svědomitější, nebo aspoň vyslechla mou prosbu o dalším vyšetření, mohl mít syn antibiotika už o 12 hodin dříve a zánět v uchu nemusel být tak rozsáhlý. Zejména dětští lékaři by podle mě měli být vstřícní a empatičtí, protože jejich přístup může velmi ovlivnit nejen akutní zdravotní stav dítěte, ale i jeho vztah k lékařům jako takovým. V případě malých dětí, které ještě neumí sdělit co je trápí, by měla tato pravidla platit dvojnásob.
Předem děkuji za odpověď

Ivana

jet rovnou na ORL

Ahoj, zamrzí to hodně, když už člověk váží někam o víkendu nebo v noci cestu, odbydou ho na pohotovosti a druhý den zjistí, že dítě má zánět středního ucha :(
Doporučuji také chodit rovnou na ORL pohotovost, nás tam rovnou z dětského posílali, takže už to tak děláme pokaždé.
U nás naštěstí zatím zkušenost s dětskou pohotovostí i ORL pohotovostí o.k. Doktor na ORL byl sice jednou dost protivný, ale to jsem zase chápala, protože to byl všední den okolo těch svátků v červenci a všichni ORL doktoři z celého Liberce si prodloužili volno a v nemocnici tak ORL praskalo ve švech..

Šestou nemoc si doktoři s

Obrázek uživatele Nika1

Šestou nemoc si doktoři s angínou asi dost pletou, áčka taky měli angínu, dostali atb a druhý den z toho byla šestá nemoc.

Ono je to asi lékař od

Obrázek uživatele RenataM

Ono je to asi lékař od lékaře. Byla jsem na pohotovosti jednou. Malé byl rok a třetí den měla přes 39. Na pohotovosti nás vyšetřila paní Dr.. Velmi milá a příjemná k dětem. Vzala krev, moč. Podle výsledku se to nezdálo nijak dramatické, ale pro jistotu ORL. Na ORL už pani doktorka tak příjemná nebyla. Docela nehezky se vyjádřila k Dr.na pohotovosti. Údajně nepoznala angínu. Nasadila antibiotika. Nasledující ráno byla malá bez teplot a osypaná. Naše pediatrička doporučila ATB vysadit s tím, že máme za sebou šestou nemoc.
"Čím více psů, zajícova smrt." Celkem 3 diagnózy.

S tou Bulovkou máme taky

Obrázek uživatele Vladkax

S tou Bulovkou máme taky svoje zkušenosti.... na dětské chirurgii mi jednou dr přímo řekl, ať podám stížnost u vedení. Bylo to v dobrém, neměli jsme žádný problém, jen sestra mezi řečí řekla, že dr ordinuje nostop už třetí den (taky byla neděle a obě předešlé noci prý byly děsné) a dr sám řekl, že už ani neví, jak se jmenuje... a zdůraznil mi několikrát, že kdybych tu stížnost podala, že by byl moc rád... jenže já si neměla na co stěžovat, takže jsem nic nepsala.
Takže za mě - napsat stížnost, to jediné možná zabrání příštímu střetu s takto nepovolanou osobou...
Jinak taky už chodím rovnou na ORL, na Bulovce není nutný papít od pediatra... ale dřív jsem to taky nevěděla....

Je to tezky.... Me rekla moje

Obrázek uživatele Olitwins

Je to tezky.... Me rekla moje ORL doktroka urcity pripady, kdy se mam "vnutit" na ORL ambulanci (v noci) misto, abych sla s ditetem na pohotovost.Vyplatilo se mi, ze jsem tam (na ORL) zavolala tvz. na "konzulataci" a samozrejme rekli, ze problem se tyka ORL (chrapot az ztrata hlasu, zachvaty kasle....) a at s ditetem prijdu k nim a ne na pohotovost.
Nakonec to ale jejich problem nebyl, ale byl to zapal plic... tak nas vyexpedovali na pediatrickou ambulanci....Takze pak babo rad, jak na to....

Z pohotovostí mám právě kvůli

Obrázek uživatele Nika1

Z pohotovostí mám právě kvůli takovému přístupu jak odbornému tak lidskému hrůzu. Kde jsem měla moc dobrou zkušenost bylo v nemocnici na dětském oddělení v Ivančicích. Bohužel toto oddělení zrušili. Zase nějaký chytrý přemýšlel. Teď musim až do Brna do dětské nemocnice a tam je to už o něčem jiném.

stížnost

Dobrý den, doporučuji podat Vám stížnost adresovanou nejen této nemocnici, ale také na lékařskou komoru. To je jedný způsob, který do budoucna ochrání vaše děti i ostatní před neprofesionály.

RE:

Ahoj,
bohužel pohotovost obecně u nás je tragedie. Sama mám naprosto šokující zkušenost z Thomayerky, kde se o mém synovi paní sotvadoktorka v ambulanci vyjadřovala po telefonu druhé doktorce na oddělení jako o věci, kterou bohužel nejde vyexpedovat jinam:"mám tu nula sedmičku a ono je to dehydratovaný, ale neprůjmuje to, takže to nejde poslat na Bulovku....", navíc před manželem, který je doktor. Tomu už se otvírala kudlička v kapse, protože není na takovýhle standard zvyklý... Pak tvrdila, že manžel nemůže s dvojčetem zůstat na oddělení sám, protože nemají samostatný pokoj, když není matka, ale chlap...=oddělení bylo poloprázné a šlo to, ale museli jsme si dupnout...
A to jsem jen popsala lidské chování a ne medicinskou stránku věci...
Po této zkušenosti už jezdím na pohotovost v nejvyšší nouzi.
Lepší zkušenost mám s pohotovostí v nemocnicí Ke Karlovu, ale je jasné, že je to o lidech, je ale zodpovědnost primáře, jaký standard připustí...
ila

Bulovka

Já byla se svou 14ti měsíční dcerou na pohotovosti na Bulovce o den dříve, tj. v sobotu. Nepamatuji si sice jméno doktorky. Jen to, že neuměla dcerku vyšetřit a chtěla nás poslat domů s tím, že nemůže chodit, protože má určitě namoženou nožičku. Nenechala jsem se odbýt a vyšetření na chirurgii si vydupala. Sestřička byla v tomto případě kvalifikovanější než doktorka. Příště tuto fázi vynechám a pojedu přímo na specializované pracoviště.

Přiznám se, že s takovouto

Obrázek uživatele KaterinaAd

Přiznám se, že s takovouto teplotou (Kájá mívá běžně i 40), rýmou a pokašláváním bych na pohotovost nejela, nicméně přístup doktorky dobrý nebyl - zřejmě máš zkušenost, takže jsi něco takového předvídala a pokud jsi o vyšetření výslovně požádala, a nebylo to úplně mimo, měla ti vyhovět.
O poplatek tě při vstupu požádají všude, nejen na Bulovce.

Díky za varování. Sice nejsme

Obrázek uživatele RenataM

Díky za varování. Sice nejsme z Phy, ale ono se vyplatí moc nedůvěřovat i na jiných pracovištích.