Skip to main content

Ahoj,chtěla bych se zeptat,malej 5let má častěji rýmu a hned pokašláva.Teď hodně dávám Sinupret na rýmu a když kašle tak k tomu doporučili STOPKAŠEL sirup Dr. Weiss-bylinky na vykašlávání. pomohl.Teď je bez rýmečky,ale skoro každé ráno kašle na vlhko i sucho a pak celý den nic. V lékarni doporučili,že klidně tento sirupek můžu dávat ráno jako prevenci.Nebo poradíte,proč pokašlává?Díky
Chodíme i na alergo,kde ráno a večer dávám Xyzal a večer Singulair.

nestane

Obrázek uživatele Tomáš D

Ali, asi nestane, jen možná v té nádobě zůstane zápach po cibuli i po umytí... ale myčka by to mohla umýt dobře.
Tom

Jsme až příliš poctiví

Jsme až příliš poctiví třídiči odpadu, nemám doma jedinou sklenici - stane se něco, když to dám do plastu??? :-)

Tome, moc děkuji:-) Tak

Tome, moc děkuji:-)
Tak doufám, že nedopadnu jako Jitka, já to teď s holkama také vždycky odmarodím a minule jsem nemohla poměrně dlouho ani mluvit:-)
Hned jdu připravit cibulku, Olivka je docela tolerantní, tak myslím, že to do ní dostanu:-)

Alča

kašel a cibulový sirup

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Alčo,
já bych ten Ambrobene sirup dával tak 4 až 5 dnů, přece jen to je chemie, a pak přešel na bylinný Sinupret. Ten dávej určitě ještě 10 dnů po odeznění kašle.
A to, že se vrátil... nám taky. Není to kvůli tomu, že jsi vysadila brzo, ale spíš se virus v dětském kolektivu změnil (zmutoval) a vyvolal novou nákazu. Tak nějak si to vysvětluju. U nás to tak nejspíš je, protože Jitka tu první vlnu prodělala a teď to od dětí chytla znova.
Cibulový sirup - nakrájíme velkou cibuli nadrobno, nasypeme do sklenice se šroubovacím uzávěrem, zasypeme 3 polévkovými lžícemi cukru krystal a prokvedláme. Po 2 až 3 hodinách se začíná uvolňovat léčivý sirup. Ten nemá přímý vliv na vykašlávání, ale ničí viry a zabraňuje nasedající bakteriální infekci. Sirup je třeba skladovat v lednici a spotřebovat během dne. Ideální je připravit ho na noc a od ránja do večera dávkovat. Klidně každé 2 hodiny...
Tom

Tome, ajaj dnes jsem jí

Tome, ajaj dnes jsem jí dávala obojí - v odstupu několika hodin, doufám, že jsem tím nic nezkazila:-(( Budu tedy dávat jen Ambrobene - jak dlouho se to má dávat po skončení příznaků?? Minule jsem to asi podcenila, když jsem přestala sirup podávat hned co přestala kašlat?? Díky za cenné rady:-)

A ten cibulový sirup - můžete mi prosím někdo napsat postup? Děkuji:-)

Alča

jde o podobné léky

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Alčo,
Sinupret a Ambrobene bych nekombinoval, jedná se o léky se stejným mechanismem účinku a mohlo by dojít k předávkování. Spíš bych volil buď Ambrobene pro větší účinek nebo Sinupret, pokud se spokojíš se slabším účinkem. Nebo Sinupret bych doplnil fenyklovým čajíkem a cibulovým sirupem, obojí podporuje zkapalňování hlenu a tím usnadňuje odkašlávání.
Tom

Ahojky, prosím nevíte,

Ahojky,

prosím nevíte, jestli můžu kombinovat Sinupret a Ambrobene?? Olivka je dost zahleněná, vrátil se jí kašel, který skončil před týdnem (byl i s teplotami) a má ho takový hlenovitý a usadilo se jí to na hlasivkách, mluví hrozně..případně mám doma i Stoptussin, tak nevím, co dávat...

Dík, Alča

Pojem "školkový kašel" mě

Obrázek uživatele LucieR

Pojem "školkový kašel" mě docela potěšil. Taky už ho holky mají a měly i v loni, kdy do školky sice nechodily, jen se se školkovými dětmi stýkaly. Právě z loňska už vím, že bych byla celou zimu doma. Od soboty ráno kašlou a pak k večeru, spí v klidu. Ale co na to ty učitelky? Jsou fakt zvyklé? Raději jsem jim dneska dala Stoptusin (dětem ;)nebo je to blbost?) a uvidím odpo, co mi řeknou. Ten Sinupret mám doma, je teda lepší na "školkový kašel"?

školkový kašel

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Petro,
je normální, když vlhký kašel doprovázející odeznívající nachlazení trvá okolo 3 týdnů. To je naprosto normální. Probém by byl, kdyby se pořád zhoršoval, byl dráždivý (budil by ho ze spaní) anebo by se u toho vyskytovala neobvyklá únava, zvýšená teplota.
Sinupret se musí dávat pro dobrý účinek dlouhodobě, vždy nejméně 14 dnů.
Takže zkus ho sledovat a pokud bude normálně živý, čilý chlapeček a nebude mít žádné alarmující příznaky přetrvávající infekce (zvýšená teplota, dráždění, únava), neřeš to. "Školkový" kašel někdy trvá od září do května...
My tohle máme u Janičky, je alergička...
Tom