Skip to main content

Nová lednice, námraza ?

Posted in

Ahoj, máme novou lednici, l4 dní, uvnitř se tvoří vyšší námraza, o,5 cm. Dle servisu prý v pohodě. Máme Siemens za l2.ooo,- . Také Vám nové lednice namrazují námrazu? Většinu času je v lednici námraza, následně odtaje a hned se tvoří nová. Nikdo jiný takovou zkušenost z mého okolí nemá.?

Hm, to by se mi jako laikovi

Obrázek uživatele LucieR

Hm, to by se mi jako laikovi taky nelíbilo. Třeba mrazák jsem nikdy nerozmarazovala a to ho, když je potřeba, zapnu i na -25°C. V šuplíkách není žádná námraza. Každopádně kdyby ses rozhodla pro reklamaci, nenechala bych odradit tím, že takto je to v pořádku. To by měl posoudit výrobce, asi.

Ahojky,máme digitální

Ahojky,
máme digitální nastavení. Všechny rady máme také v pořádku, těsnění, teplé potraviny nedávám, uzavřené. Ať je potravin málo či dost, stále stejné. Teplota byla nastavena od výrobce na 4st. a námraza se hned udělala, radila jsem se u prodejce, prý přidat teplotu. Ale bohužel i při 8 st. i 6 st. se námraza dělá. U 6st. o malinko menší než při 8st. Máme v provozu l4 dní a je to stejné. Namrzá i mražák a ten nemá již ty mžížky. Myslela jsem, že začne namrzat po l/2 roce, ale prý je to OK. Zkusím se ještě poradit jinde. V obchodě mě odkázaly na servis. Stará lednice mi toto nikdy nedělala. Jsem zklamaná. Čekala jsem kvalitu. Je A++

zmrzlé kapičky máme taky

Obrázek uživatele Tomáš D

Tak ty zmrzlé kapičky na zadní stěně máme taky, ale to jsem nepovažoval za námrazu v tom pravým slova smyslu (prostě není to souvislá vrstva bílého "sněhu", jak to často vídám v obchodech u mrazáků...)

My jsme zase nedávno (3 roky)

Obrázek uživatele LucieR

My jsme zase nedávno (3 roky) kupovali Panasonic (v té době přes 30 000,-) takže snad kvalitní. Má eko režim (7°C na většině místech lednice + 5°C ovoce). Pokud si sama nechám v lednici 5 a 5°C, taky se mi námraza na zadní části udělá. Ale 0,5cm teda ne. Je to jako bys osprchovala tu zadní část a pak to zamrazila, takže ne tolik plošně, spíš jen krupičky. Zkus zvýšit teplotu v lednici (ale to ti měl říct ten servisák). Jinak bych se zeptala nějakého nezávislého opraváře. Jsou dokonce nějaké stránky, kde radí opraváři praček, třeba se něco najde i na lednice.

námraza

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahojky,
před 7 lety jsme kupovali gorenje, ale vyšší třídu za 24 tis. Námrazu jsme za tu dobu nepozorovali nikdy. Regulace teploty je digitální, stiskem příslušných senzorových tlačítek se ubírá nebo přidává chlazení.
Námraza může být buď - jak už tu zaznělo - z nadměrného chlazení nebo z vysoké teploty okolí (lednice by měla stát pokud možno v nejchladnějším místě kuchyně, co nejdál od zdroje tepla). Ale může k tomu přispět i skladování neuzavřených pokrmů (veškeré jídlo by mělo být uzavřené např. v plastových dózách, aby nedocházelo k výparu vody), ukládání nedostatečně zchladlého jídla nebo porušené těsnění u dvířek.
Jiné příčiny tohoto problému mě nenapadají, ale v pořádku mi to moc nepřijde..
Tom

Ahoj

Obrázek uživatele PetraN

tak já mám tedy lednici už hodně starou,asi 12 let, ale námraza se tam normálně dělá, a vždy dělala, i když lednice byla nová..a u předchozí lednicee taky... sama zase odtaje...dělá se tedy hlavně když chladím na vyšší stupeň, tak 4 a výš..vyšší stupně používám v létě, když je velké teplo a lednice je hodně plná, to pak hůř chladí na nižší stupně
jinak normálně stačí mít tak na stupeň 2, max 3, teplota je v pohodě a námraza se pak nedělá vůbec nebo jen malá a rychle odtává

takže na tvém místě bych snížila intenzitu chlazení, možná máš nastavený vyšší stupeň než je potřeba
ale vůbec netuším, jak je to u nových moderních lednic, jestli tam ještě vůbec nějaké kolečka na regulaci chlazení jsou, jestli se se už nanastavuje jen požadovaná teplota?

máte tu lednici plnou?

Obrázek uživatele Vladkax

máte tu lednici plnou? nejhorší prý je pro provoz poloprázdná.... možná si to časem sedne... ubrala bych asi na výkonu