Skip to main content

skoro 3 roky a Vojtova metoda?

Ahojky všechny maminy a tatínkové,
jsem vystrašená, zjistila jsem, že mi holčička z dvojčat 30 měsíců, dává hlavu při chůzi a běhu na levou stranu, i rameno má níž. Byli jsme na RHB a prý je to v rámci možností ve vývojovém stádiu u těchto malých dětí, že je to prý o.k. RHB tu odchylku také viděl hned na první pohled. Prý můžeme cvičit 2 cviky z Vojtovy metody, že jí to neuškodí. ty cviky známe,loni přesně před rokem a něco,když začala sedět inklinovala hlavou k pravému rameni, neurolog nás poslal na oční,že takovouto tendenci mají děti při šilhání, na očním o.k., UTZ mozku o.k., cvičili jsme Vojtu na 80% jen cca max 2x denně a srovnalo se to za čtvrt roku asi, to pak začala chodit v 18-i měsících až, kluk dvojče ve 14 měsících (vše korigovaně, jsou 31+4, holka porodní pouze 980 gr., kluk 1650 gr).
Poraďte mi prosím,jaké máte zkušenosti vy, je to možné, že je to vývojové, že se nemám hroutit hnedka? Holka mi Vojtovu metodu odmítá,těžko ji udržím,no mazec. Co s tím?
Děkuji moc, píšu v rychlosti,však to znáte,ani to po sobě číst nebudu,usnuly mi, jdu rychle uklízet, věšet prádlo, uklízet 4 nočníky atd. .-)
Serenka

my začali vojtovku cvičit až

my začali vojtovku cvičit až po roce, problémy jsme ěli s nožičkou. Cvičit holčička nechtěla vůbec, ze začátku se s ní manžel pral,ale to je moc velký trápení. Doporučuji hrát si na "jak dělá želvička"? a hned to cvičení jde.. jinka nám moc šancí na rehabce nedávali, prý starší děti už to cvičit nechtějí, když to neznají odmala, ale nám to funovalo s tím hraním si, a tak jsme se chránili od operace, tak ať se daří!

ahoj,nam je sice jen rok a

ahoj,nam je sice jen rok a pul,ale cvicime od narozeni a cvicit budeme jeste dlouho,protoze syn nechodi. Uklon hlavy resime od narozeni,byli jsme vsude neurolog,rehabilitace,ocni,fyzioterapie. Nikdo si s tim nevi rady,malej neudrzi hlavicku,strida strany,jednou doleva,jednou uklon doprava. Je to u nas dany hypotonii trupu,oslabene svaly.

ahoj, cvičila jsem s dcerou

Obrázek uživatele Ifka123

ahoj, cvičila jsem s dcerou vpodstatě od narození, stáčela hlavičku a byl tam jasný úklon, pravou stranu "odmítala"
dle neuroložky to bylo v roce v pořádku, ale od půl roku jsme k tomu cvičila i se synem, plazil jako partizán, přes jednu ruku a nechtěl se rozlézt střídavým způsobem. Tehdy jsme změnili neuroložku a ta mi řekla"dejte mu tři týdny intenzivního cvičení a bude naprosto v pohodě...... po dvou týdnech se sám rozlezl a cvičení jsme skončili.
Dcera potom hodně vytáhla(nyní má tři roky a 103cm), takže náhlé vadné držení těla, lehce vytáčí onu pravou nohu ven.... takže už více jak půl roku cvičíme znovu. Snáší to moc dobře, máme polohu na boku a pak závěs na břiše. Sama se na cvičení svléká,nosí si podložku, ví, že to její oslabené bříško musíme zpracovat.
Dotlačila jsem tam i kamarádku s dcerou(v březnu ji byly čtyři roky), šílená chůze, vtáčí obě nohy, ale pravou fakt tragicky. Také to s ní probrala a protože kamarádka cvičí i se synem(dva roky), tak než "dodělá " jeho, je svlečená a připravená.
Víš, v tomhle věku ještě nedokáží zapojovat správně pohybové stereotypy a přece jenom Vojtou jim pomůžeš, protože se vyřadí"vůle" ten či onen pohyb dělat. A Ty máš šanci to posílit. Ale to Ti jistě nemusím vysvětlovat, když jste už cvičili, tak jistě znalosti máš.
Tím pádem jdeš do podstaty a na ty správné struktury, které je potřea zapojovat.
Ve třech letech si to již jistě dá vysvětlit.
Sice mám možná profesionální deformaci, ale za mne cvičit, cvičit, pediatrem zanedbaných dětí mám kolem sebe až až.
Vadné držení by se dalo cvičit i s overbalem, nebo na míčích,ale ta hlavička chce asi fakt reflexně.