Skip to main content

Klacid 125mg/5 ml

Ahoj,dávali jste někdo dětem antibiotika Klacid 125mg/5 ml ?Uchování v ledničce a při podání dávám do šťávy jinak by mi to nevypili.Je to suspenze a po vypití zůstane bílý prášeček po okraji skleničce,nechat déle rozpustit-nevím?

Pro Toma

Ahoj Tome, s Klacidem máš možná pravdu, ten už si vůbec nepamatuji. Ale posledně, když syn dostal Ospen, tak se mě sama dr. ptala, zda doma tuto stříkačku mám, že mu předepisuje "neobvyklé množství". Teď si samozřejmě také už nevybavuji, ale např. daná stříkačka, byla čárkovaná na 2,5ml a 5ml a ona nám předepsala 3ml. Nebo prostě tak nějak. Takže to je opět jen z mé zkušenosti. Mě by to jinak ani nenapadlo. Šárka

pro Šárku

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Šárko,

to právě moc nedoporučuju. Stříkačky od jiných léků nejsou dostatečně přesné, přičemž u antibiotik jde o co nejpřesnější dávkování.
Antibiotika ve formě sirupů by měla mít vlastní stříkačku už od výrobce a kvůli riziku použití jiné méně přesné stříkačky je dávkovací uzávěr lahvičky uzpůsoben tak, aby do něj šla jen ta originální stříkačka.
U Klacidu určitě byla, máme ji ještě doma.

Tom

Klacid

Ahoj Petro,
pokud máš Nurofen nebo Panadol, můžeš použít i tu "stříkačku". Šárka

Klacid

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Petro,
dostávala ho Janička na zánět stř.ucha. Taktéž rovnou do pusinky, sice protestovala, ale domluvili jsme se. Při dávkování do šťávy nebo čaje vzniká nebezpečí poddávkování (právě protože zůstane něco na okraji hrnečku), které může mít za následek nejen sníženou účinnost, ale i vznik rezistence. Pak by už Klacid nemusel nikdy zabrat.
Takže já doporučuji jednoznačně dávat rovnou do pusinky, hned zapít a s dítětem se domluvit na odměně, když to vydrží :-)
Hodně úspěchů, musí to být otrava... :-(
Tom

Ahoj, dávala jsem to rovnou

Ahoj, dávala jsem to rovnou do pusinky, tak asi neporadím. Uchovávat určitě v ledničce.