Skip to main content

Hysterický nekončící řev po probuzení ráno

Ahojky,

píšu, protže už jsme s manželem opravdu zoufalí...je to asi 2týdny co se jedna z našich holčiček budí o 2 hodiny ráno dříve než obvykle a s neuveřitelně hysterickým a silným pláčem. Nic nepomůže, dudlík, chování, mazlení, přebalení do suché plenky, pití..prostě vůbec nic!! takže ji vždycky musíme odnést do obýváku, rychle přebalit a udělat mlíčko...po vypití teplého UM se většinou uklidní a můžeme ji zase dát spinkat(někdy usne, někdy jí to trvá....
Je to hodně stresující, kdo takový křik nezažil, tak asi nepochopí.... Jde mi hlavně o to, jaká by mohla být příčina a hlavně náprava?? Moc se bojíme, že už jí to zůstane, nebo že se dokonce bude budit ještě dřív...

Díky za pomoc!
Alena

-

U nás to bylo taky nedávno jako u Petuky. Asi dva tři týdny vždy po odpoledním spánku hrozný řev. Musela jsem je třeba 10 minut chovat a utěšovat, než se uklidnili a svolili k nějaké činnosti. Jak to přišlo, tak to odešlo. Jinak mám zkušenosti, že když se něco měnilo (např. režim), vždycky to přišlo náhle. Jeden den udělali něco jinak a od té doby už to tak zůstalo.
Vydrž :)

uřvánci

Ahojky, máme 22 měsíční páreček a taky mají často své dny. Nejvíce ječí po odpoledním spánku - podle mě hlavně bojují o mojí přízeň, tedy snaží se vyřvat, koho vezmu do ruky prvního. Možná jsou taky prostě jen rozmrzelí a když to neumí říct slovy, tak prostě řvou, je to pro ně jednodušší. Noci už bývají lepší, ale došla jsem k tomu, že než abych k nim několikrát za noc vstávala a utišovala je, tak se po prvním vzbuzení v noci ( cca mezi půlnocí a 4 ráno) sbalím a spím na matraci vedle jejich postele. Ale do postele k nám si je už raději neberu, to by si pak těžko odvykali. Věřím, že časem se odloučí a pochopí, že spíme hned vedle. Tak nějak tomu nechávám volný průběh. Díky tomu se ráno vyspím třeba do půl 8 a všichni jsme spokojeni.

Mě jde o to, že to přišlo tak

Mě jde o to, že to přišlo tak náhle - nezměnili jsme žádné zvyky, stále spí sama ve svém pokoji, od stejné večerní hodiny do 7 do rána...a teď tohle:-( Myslela jsem, jestli se jí třeba něco nestalo a nedělá to kvůli tomu... Dudlíků má v postýlce několik a dokáže si ho vzít sama, jenže to nechce, když má už "záchvat" křiku...spaní u nás v posteli také ne..chláchoní nepomůže...proto mi to přijde tak divné...hlad určitě nemá
Tak jak vidím, tak asi žádná rada neexiastuje, jen vydržet:-)

Naše děti taky vřeštějí, buď

Naše děti taky vřeštějí, buď jeden nebo druhý, pak zase třeba týden ne, pak se to vrátí. Po mlíku přestanou. Spěji ve svém pokoji asi od půl roka. Když mají vřeštící období, řeším to tak, že spějí s námi jedno v posteli, druhé v postýlce u postele. Často stačí, když jim jen řeknu "ššššš" a zase spěji dál, někdy zase pomůže jen mlíko.Každopádně dítě, který spí zrovna s námi v posteli se vůbec nebudí. Po téhle několikadenní terapii je dám zase zpět do pokojíčku. A pak se to třeba za několik dní opakuje. Ale už se tím neznervózňuju, jednoho dne to podle mně přestanou dělat:)

Ahoj, u nas je to podobny,

Ahoj, u nas je to podobny, taky to dela holcicka - nekdy ve dve rano, nekdy v pet, nekdy v sest, nekdy vydrzi celou noc v klidu. Jak ji slysim z postele hned bezim dolu, udelam mliko, dam ji ho do postylky - hned jak ho vypije zase usne (pokud je noc). Uz se naucila nandat si sama dudlik, ktery ji necham u hlavy a tak ja hned bezim zase do postele :o). Martina

Náš Víťa v noci taky

Obrázek uživatele KaterinaAd

Náš Víťa v noci taky hystericky vřeští dokud nedostane mlíko...pak je jak milius..prostě vyletím z postele, šoupnu mu mlíko a můžu jít zase spát.