Skip to main content

dlouhodobá rýma u dospělých

Posted in

ahoj holky, koukala jsem kolik vás reagovala s pomocí Tomovi a tak to zkusím i já, můj mužskej má už šíleně dlouho rýmu, které se né a né zbavit. jde mu to až do uší.. zkoušeli jsme toho už dost, ale výsledek žádný. prosím o vaše rady klidně i babské rady:-)) je ochoten vyzkoušet cokoliv..díky denisa

Milá Deniso,

určitě nehodlám fušovat do řemesla odborníkům, předpokládám, že jste už leccos absolvovali, typuju jen, že by bylo potřeba zvýšit imunitu, podpořit metabolismus jater a dopřát si více kyslíku.
Posílám odkaz na odpověď pana bylinkáře Nového na obdobný dotaz v jeho poradně
http://www.dedekkorenar.cz/poradna/tema/39.html
Snad to bude k něčemu, věřím a zdravím-
Šárka.

chronické rýmy

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Deniso,
tohle přesně má Jitka. Rýmu třeba od srpna do ledna, nebo od prosince do května... prostě bez ohledu na roční období, klidně přes léto. Vazbu na alergeny jsme nevysledovali, spíš se ji někdy drží takhle dlouho po prodělané infekci horních cest dýchacích. Ona klidně dostane do rozjeté rýmy další rýmu (pozná podle pálení v krku před nástupem jakékoliv rýmy - oba tyto první příznaky míváme téměř vzdy).
Bohužel, jak už jsem psal ve svém příspěvku, i ona chodí k tomu dr., který ji nikam nepošle, nevyšetří, inkasuje julínkovné a předepsal antibiotika. Bez sebemenšího účinku. Naopak i bez antibiotik ta rýma někdy za 2, jindy za 4 měsíce odezní a je klid do dalšího nachlazení. Už uvažovala o ORL vyšetření, že by si nechala udělat výtěr a nakultivovat (rýma je zelená). Jenže ona to tak měla i před nástupem dětí do školky, dokonce i před otěhotněním. Rýma je někdy odporně páchnoucí.
Četl jsem, že existuje dost druhů chronických rým, včetně té páchnoucí ozény, kterých se dá zbavit snad jedině chirurgickým zákrokem. Ale to by asi bylo řešení, kdyby rýma skutečně hodně obtěžovala. Ozéna je dokonce nevyléčitelná.
Řešením je snad jen aplikace mořské vody nebo Vincentky ve spreji a i to je často bez výsledku - pouze potlačuje na velmi krátkou dobu příznaky.
Počkáme si s Tebou na jiné babské rady...

Tom

Tento problem mel / castecne

Obrázek uživatele Olitwins

Tento problem mel / castecne porad ma muj muj taky, takze rozhodne ORL, alergologie/imunologie, operace nosni preparzky tomu castecne pomuze, ale je to hnus (muj manzel me po operaci trochu komplikace a bylo to fakt nechutny).

Taky pozor na zanet dutin... to vse by mel ORL zvladnout, chce to ale dobryho ORL ... uz tu nekdo doporucoval. Ja mam taky jednu, ale je jen na part-time a nevim jestli bere novy, asi spis ne...

Pokud jste z Prahy, pošlu

Pokud jste z Prahy, pošlu kontakt na vyhlášeného specialistu ORL, neznám nikoho, kdo by na něj nadával a dlouhodobě léčí celou naší rodinu. Jinak asi nemůžu pomoct, ale naprosto rozumím tomu, když se říká že nejhorší nemoc na sedm je "rýmička". Je to fakt psycho, takže budu držet palce!

děkuji , na ORL byl, dostal

děkuji , na ORL byl, dostal antibiotické kapky pamicon, po čtyřech dnech ještě horší,tak dostal další antibiotika / k tomu měl kašel i rýmu / a prý je varianta srovnat nosní přepážku, no nevim této operace bych se asi bála:-((

Deniso, minulý týden jsem se

Deniso, minulý týden jsem se svou vleklou rýmou byla na ORL. Pan doktor mrknul do nosu a zeptal se "a dýcháte někdy vůbec nosem?". Řekl mi, že tohle vypadá na alergickou rýmu, předepsal žádanku na alergologii a v mezidobí mi dal Nasonex - kapky do nosu s kortikoidy a jednou denně tabletu Aerius - protialergický lék. Teď jsem objednaná na alergo, tak uvidím. Takže radím jednoznačně zajít na ORL, protože dlouhodobě se žádné kapky brát nedají (tedy kromě Sterimaru a ostatních mořských vod) a pokud už má tu rýmu hodně dlouho, je to na doktora. Držím palce, Petra