Skip to main content

Peřiny polštáře + povlečení - do větších postýlek Ikea?

Posted in

Ahoj holky,
potřebuji poradit.Přecházíme z dětských postýleček na postýlky do pokojíčku. Dětem z ned. místa pořídíme pravděpodobně postýlky z ikea (asi těch 170 dcm)dlouhé.
Nevím ale jaké pokrývky - peřinu, polštář a následně povlečení. To už se dvá klas. rozměrů,ne? Prostěradlo může mít také klas. rozměr?Není to veliké? Máte zkušenosti s přikrývkami z Ikei a a povlečením? JAKÁ JE KVALITA?
Nebo poradíte nějaké peřiny, aby se dalo koupit povlečení Matějovský ?
Budu ráda za vaše rady a postřehy. Moc! :)
(Do dětských postýlek jsem měla SCARlet a úúúžasné, ale drahé)

ahoj, u nás je to teď také

Obrázek uživatele Janact

ahoj, u nás je to teď také aktuální,. zítra budeme mít nové postele, rozměř 170x70 a nechávám jim zatím peřinky z postýlky,,
myslím, že jsou dost dlouhé a nějaký čas ještě vydrží, přišlo mi, že klasické rozměry, jsou zbytečně moc velké,..

jenom jsme pořídili nová prostěradla ve velikosti matrace, ale to je asi samozřejmé.

Ahoj, my tyto středně velké

Ahoj, my tyto středně velké postýlky máme a do nich jsme pořídili rovnou klasické velké peřiny, myslím, že je tchýně kupovala tady:
http://www.ivesna.cz/prikryvky-z-duteho-vlakna/c-27/
Jsou sice do postýlek velké, ale nevadí to, v nohách je mají kluci prostě zmuchlané. Vybírali jsme z dutého vlákna, aby se dali prát doma v pračce.
Prostěradla - doporučuji určitě pořídit v rozměru matrace, máme na každou postel dvě, stejně tak i povlečení - pro každého 2 sady s dětskými motivy a v případě potřeby můžu použít jakékoliv naše dospělácké.
Ikea povlečení je sice za fajn ceny, ale popravdě řečeno, pokud chceš dětem dopřát nějaké pěkné třeba s mašinou Tomášem a podobnými postavičkami, tak to v Ikee nepořídíš.
Lenka

-

To je právě ono. Myslím, že až děti budou trochu větší, budou chtít povlečení s nějakou oblíbenou postavičkou. Nechci jim to upírat. Na druhou stranu, ikea má povlečení příjemné a poměrně levné... I dospělácké. Ale kupovat kvůli tomu pro nás nové peřiny se mi nechce.

Ahoj holky, Zuldo, díky. Já

Ahoj holky, Zuldo, díky. Já vím, právě kvůli tomu se ptám přímo na Ikea peřiny. Nevím, zda jsou dobré, a zase Matějovský má hezké sady povlečení. My máme také větší rozměr kl. peřinek, ale dětem je 30m a už se mi zdá, že by se lépe zachumlali dovětších peřin, ale zase zvažuji ten rozměr do kratších postelí. Někdy je ten výber až na obtíž. :)
Snad ještě někdo napíše

Ahoj, holkám je 27m a od 20m

Ahoj, holkám je 27m a od 20m máme ty "kratší" postýlky Kritter Ikea a mají v nich peřinky z postýlky a počítám, že jim nějakou dobu ještě vydrží. Škoda, že nedělají peřiny něco mezi jako ty postýlky, protože klasické peřiny jsou do těch postelí zbytečně velké. Jinak prostěradla máme nepromokavá 70x160cm, nezkoušela jsem to, ale myslím, že normální (froté) budou taky zbytečně velká.
Monika

-

my jsme ještě v malých postýlkách a větší ikea budeme kupovat na jaře, takže moc neporadím. Jen pozor - ikea má jiné rozměry, takže na ikea peřiny pak už Matějovského nedáš. Přikrývku 90x135 máme, ještě u nich zatím zůstaneme i ve větších postelích. Klasické přikrývky mi příjdou ještě velké.
Do teď jsem vystačila s jedním povlečením a dvě prostěradla pro každého, ale mám sušičku.

a kolik sad máte pro dítě

a kolik sad máte pro dítě povlečení? vystačíte s 2 pro 1 dítě?