Skip to main content

odpolední spánek

Hezký den všem, chtěla bych se zeptat těch z vás, kteří dáváte spát děti už jen jednou denně, kolik hodin jsou od ranního probuzení vzhůru a v kolik tedy chodí spát? Naše holky spí jednou denně od deseti měsíců, spí celou noc a vstávají kolem sedmé, půl osmé. Spát chodí o půl dvanácté a spí hodinku a půl až dvě. Jedna ale nechce ted usínat a tak nevím, jestli bych je neměla dávat spát déle, ale kvůli dennímu světlu se mi moc nechce. Díky Zuzka

Jejej to my nejsme vůbec vzorní

My už máme právě 2,5 roku a jsme co se týče spaní velice flexibilní. Vzhledem k tomu, že mají dvojky staršího sourozence, dávám je spát jak potřebuji. Dvojky vstávají ráno samy kol půl 8 hod a v poledne jdou spát dle kroužků a taxikaření pro staršího sourozence. Od 12 do 14 je ukládám a dle času přiměřeně i spí. Když jdou ve 12 tak tak hodinku, když ve dvě tak dvě hodky. Vzhledem k tomu, že jsem vždy potřebovala aby byli tzv,. vyspaní na čas, tzn. usnout jakmile potřebuji, spí přes den od narození v kočárku. Jen je připnu, otočí hlavičky na bok a spí. Když je někdy na cestách dám spát po obědě do postýlek, usnou mi každý jindy a řádí tam půl hodiny než vůbec usnou.
Večeříme v 7 a v 8 jsou všichni tři v posteli.
Myslím si, že děti jsou co se týče spaní podstatně flexibilnější než si myslíme. Já to u prvního taky netušila až potřeba mne naučila a je to v klidu :-)

pro zuldu

panečku to jsou medvědi :-)

Jsme rarita :)

a ne jen tady na dvojčatech, i v širokém okolí :) Dětem je 26m (25 korig) a asi tak od 10m máme v podstatě stejný režim. Raritní jsme v tom, že vstáváme kolem 9. V létě po 8., ale teď v zimě to někdy natáhnem i k 10., což už je hrůza. Spát pak jdou kolem 14., záleží jaký máme program. Spí tak 3 hoďky a večer jdou v 21 - 21.30 hod. Takže aktivity máme jen dopoledne a po spaní už jsme doma, protože je venku tma :)

Dětem bude 19 měsíců,

Obrázek uživatele KaterinaAd

Dětem bude 19 měsíců, vstávají hoodně rozptýleně - od 6 do 8 hodin, každopádně ve 12 ukládám ke spánku, zatahuju venkovní rolety, takže mají prakticky úplnou tmu, když vidím, že ještě nejsou unavení, trošku odtemním a dostanou knížku na prohlížení, přitom usnou /ale už nevím kdy:-)/. Spát chodí v 19.30.

Ahoj,nam je 19 m., vstavame

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj,

nam je 19 m., vstavame v 7.30 a chodime spat v 8. Spat se chodi kolem jedny, nejpozdji v pul druhy. Drive chodili spat v 7, ale to se chodilo spat odp. v pul jedny. Takze ted to mame posunuty... Spi tak 2, 2 a pul nekdy i 3 hodiny...

Na odpoledni spani jim zatahuju zaluzie.

O.

15M

Naše holky vstávají před sedmou hod, odpolední spaní je kolem půl jedné. Když ale měly holky kolem roku chodily spát už o půl dvanácté. Pak jsme to postupně natáhly. Večer spí kolem půl osmé. Odpoledne spí tak hod a půl až dvě. A na odpolední spaní jim zatahuji žaluzie. Četla jsem kdesi, že se nemá dělat tma, kvůli rozlišení dne a noci, ale od té doby, co jim zatemňuji spí lépe a déle, takže tuhle radu jsem neuposlechla a nemám s tím problém. Katy.

dětem je necelých 21m, spát

Obrázek uživatele Ifka123

dětem je necelých 21m, spát chodí do 19:30, vstávají podle dopoledních aktivit, ale zpravidla mezi 6:30-7hod, dopoledne máme zpravidla hodně aktivní, plavání, cvičení, návštěvy, výjezdy, ale je to hodně různé - po plavání, které končí v deset a po aklimatizaci v jedenáct odjíždíme, usínají do deseti minut v autě a spí tak 1,5hod, po obědě už nechtějí spát, po civčení podobně, nebo máme dopoledne doma, pak od půl dvanácté máme lítání venku - v parku, odstrkovadla, tak na hodinu a poté oběd a tak po jedné jsou v posteli - spí tak hodinu a čtvrt
naštěstí chodí spát a vstávají opravdu spolu.

Ahajda, máme páreček, je jim

Ahajda,
máme páreček, je jim 19 měsíců.
Holčička spí celou noc, kluk se max. jednou vzbudí na pití a vstávají před sedmou hodinou. Ať chtějí nebo ne, do postýlek jdou kolem půl jedné. Před spaním jim čtu pohádku, je to pro mě lepší, než je tam nechat o samotě, aby řádili. Usnou do 15 min. a holčička spí max. hodinku, kluk ještě tak o půl hodinky dýl, ale není to pravidlo. Večer jdou do postýlek kolem 19 hodiny, usínají kolem půl 19:30 h.
Zkus jim přečíst pohádku, nebo něco vyprávět, třeba budou poslouchat a usne i ta malá nespavka :-)
Petra

Re:

Ahoj,nam je rok a mame to podobne.Kluci vstavaji mezi 6-7 a jdou spat ve 12 a spi tak hodinu a 3/4.Vecer pak kolem pul 8 spat.Zkus to o pul hodiny posunout a udrzet tu druhou jeste vzhuru..Martina