Skip to main content

Co s dětmi venku???

Obrázek uživatele Olitwins

Ahoj, už jsem to tu jednou psala, ale pořád mě to trápí.... Co děláte s dětmi venku??? Nám je 16 měsíců, moc dlouho v kočáře nevydrží.... Dojedeme na nějakou travnatou plochu, tam postávaj nebo ťapou a válej se po zemi, sbíraj kamínky a listy (v tom lepším případě), koukaj na psi a přes plot (milujou ploty)... Míč moc nezájem, odrážedla nám nejdou, kočárky chci teprve zkusit. Zkoušíme chození za ruku, příp. vedle kočárku, ale je to boj. Občas je vezmu na hřiště, kde je svezu na klouzačce, pohoupu, ale problém je, že tam berou všechno ostatním dětem, což se maminkám nelíbí..... Na hraní na písku je už fakt dost zima, stejně bych je zatím nepustila, protože doposud písek "jedly"....Připadá mi to - pro ně - DĚSNÁ nuda...a teda i pro mě....Co ješttě dělat, jak jim to zpestřit???

Dík, O.

My chodíme do Zoo a do parku

Ahoj,
nám se nejvíc osvědčila Zoo, dojedu tam MHD za 20-25min., takže to máme blízko. Zvířátka baví asi všechny děti, a krmit je tam taky můžou (kozy a prasátka), to je baví moc, taky tam jsou rybníky do kterých házejí kamínky. Máme permanentku, takže drahé to není, jen ta cesta je dost otravná, ale dá se to vydržet. Ale jinak je to super, nikam mi neutečou protože terén tam není moc schůdný, tak se drží na cestě, auta tam nejezdí.... a jedzdí hlavně na odrážedlech. Když je zima, schováváme se na střídačku v pavilonech (chvilku venku, chvilku vevnitř).

Občas chodíme i do parku, ale tam je prostě nuda, trochu pojezdí na odrážedlech, okomentují pejsky, sbírají do kyblíku travičku a kamínky... ale jinak nic, i mě to nudí, na hoďku to vydržet jde, ale celé odpoledne ne.

Písek už se teďka nedá, a prolézačky na hřišti to je děs, když jsem na ně sama. Klukům je kor. 19měs. (nekor.22měs.)
Prostě raději cestuji s nimi v kočárku dál, ale užijou si tam zábavu, než jít do blízkého parku, kde je otrava.
Snad budeš mít poblíž nějakou zoo, nebo hernu.

Nám je 18 mes. Ale od 13 mes.

Nám je 18 mes. Ale od 13 mes. som s nimi chodila na futbalové ihrisko aj s druhou dvojčatovou maminou a deti si medzi sebou vymenili hračky a vyhrali sa sami, naučili sa tak dobre samostatne chodiť. Ich hračky ich samozrejme nezaujímali. Neskôr cca v 16 mes. som s nimi začala chodiť za ruku vedľa kočíka, vždy jeden sedel v kočíku a druhý šlapal. Malej to išlo super ale s malým to bol boj. Ale vytrvala som :-). Teraz ich už v pohode vypustím aj na námestí, vätšinou nezdrhajú ale ak áno tak ich hneď strčím za trest do kočíka, teraz už obvykle stačí povedať či chcú ísť do kočíka a hneď si rozmyslia či budú utekať :-) . Pre malú sa nám výborne osvedčil detský kočík s bábikou, inak majú radi autíčka na šnúrku, ktoré si ťahajú, beriem aj lopatky a kýbliky, lopty a hračku na palici. Hračky si tam deti medzi sebou menia čo je super. Odrážadlá som zatiaľ vonku neskúšala, nezmestia sa mi do kočíka :-) . Pieskoviskám sa vyhýbam, zatiaľ má hlavne malý tendenciu všetko dávať do pusy a sama som si s nimi netrúfla ani na preliezky a kolotoče. Inak radi sa chodia pozerať na vláčiky. Chodíme obzerať do jednej záhrady sliepočky, to ich tiež veľmi baví keď ich krmím. V jednej sme našli malý rybník s rybičkami :-). Chodíme s nimi aj na bicykel, to sa im tiež páči.

ahoj, mám 16m holky, zatím

ahoj, mám 16m holky, zatím jsem jim moc neukazovala, že můžou jít z kočárku, abych se někam vůbec dostala a mám strach je obě vypustit, vůbec neposlouchají,ráda bych je udržela v kočárku do jara a pak pořídím kšíry, to bude zase vyrvál.Jinak když jdeme na zahradu, tak si hrají s kýblíky, sbírají listky, oříšky, kamínky.Líbí se jim také koukat přes plot.Kopou do míče a rádi chodí do kola baráku a honí se.takže také nic moc zábava.ahoj hanka a holky