Skip to main content

Noční pití čaje

Ahoj,

máme 16 měsíční páreček a v noci se stále budí na čaj.Chlapeček jen jednou,takže se to dá,ale holčička vícekrát.Jde o to,že se nedají jinak uchlácholit,než flaškou(s dudlíkem) čaje.Mám strach o jejich zoubky,nerada bych experimentovala vodou na noc,protože jednou jsem vyměnila flašky s dudlíky za jiné s hubičkou pro větší děti a skoro celou noc jsme se nevyspali,holčička to špatně nesla a nedala se uchlácholit.
Nemáte nějakou radu jak je to odnaučit?Přiznám se,že jsou hrozní pijani i přes den,stále jen vařím čaj.Na noc mají dudlíky,ale při probuzení jen dudlík nestačí,chtějí pít.Lenka

Re:

Musím se přiznat,že jsme taky v noci čajíčkovali,tak do roku a půl.Potom se několika dětem v mém okolí ze sladkého čaje zkazily zuby,což mě vyděsilo a já dvojčatům začla po večerním vyčištění zubů dávat na pití jen čistou vodu.Samozřejmně z toho neměli radost,ale zvykli si,vodu vypili a po čase se na pití přestali budit úplně.

Re:

Ahoj Leni,
holkám je teď 27 měsíců a v noci už pijí čaj minimálně, max 1-2x do týdne, ale chtěla jsem napsat, že nám se ty noci hodně vylepšily tím, že jsem děti odstěhovala do jejich pokojíku.Nebudily se tak často a hlavně nás tam neviděly, takže i já jsem se lépe vyspala.
Pokud je to u vás možné, tak bych to aspoň zkusila je odstěhovat.
Míša

Re:

Holky,ani nevíte jak ráda čtu,že je to i jinde,to člověka trochu povzbudí.

Beruško,zkusila jsem také dát avent hrníčky,ale z těch mi nevypijí tolik,co z flašek s dudlíkem,takže proto jim dávám přednost a oni také.Teď jsem zkusila objednat na ten avenťáckej hrníček ty měkké hubičky,co jsou tuším od 6 měsíců,tak jsem zvědavá jestli to bud emít úspěch.

Přes den spíme už také jen jednou,dá se říct,že se jim noční spánek zkvalitnil,hlavně tedy u chlapečka,u holčičky spává manžel a tam je to buzení častější,byla jsem z ní už vyřízená a tak jsme si přehodili na spaní strany:).

Děkuji všem,musíme vydržet,snad se to spaní v noci brzy zlepší.Lenka

Re:

Leni, mám 15 měsíční dvojčátka a oba se mi v noci tak 2x budí na čaj -myslím, že pokud čaj nemáš slazený, tak se o zoubky bát nemusíš. Mimo to, oba na spaní mají dudlíky - ale ani ty nestačí, bez čaje mi prostě znovu neusnou -- nějak se při tom pití uklidní. zatím nic odbourávat nebudu, jsem ráda, že se vyspíme, protože doteď to byla celkem hrůza. ahojky

Re:

Leni máme to taky tak, je nám 18 měsíců, občas zabere jen mlíko, jsem tak unavená, že to vůbec neřeším, čekám do dvou let...

Re:

Ahoj, nevím, jestli ti to pomůže, ale jsme na tom stejně.Mám kluky 18 měsíců a v noci se mi stále budí.Zabírá jen čaj.Když je "dobrá noc ",trochu se napijí a usnou, ale někdy je to horší. To k nim stále vstávám, sotva si lehnu už zase brečí.Je mi jasné, že to o žízni není, spíš o uklidnění a uspání. U staršího syna jsem měla to samé. Do jeho 2 let jsem se nevyspala a potom ho to postupně přešlo/má nyní 5.5 roku a zoubky má v pořádku/.Tak se tím utěšuji, že snad za půl roku bude líp. Jinak nechat je vyřvat jsem jednou neúmyslně zkusila. Byla jsem po několika kritických nocí tak unavená,že jsem tvrdě usnula,žádný křik neslyšela a probudil mě až manžel, který jednoho z nich slyšel hodinu brečet.Spí ve vedlejší místnosti a už dostal strach, že se mi něco stalo.
Tak vydrž, ahoj. Majka

Re:

Ahoj Lenko,

já jsem krkavčí matka:-) v noci se spí, nejí se a nepije (samozřejmě mimo kojeneckého věku). I když to znamená pár dní se nevyspat, než se děti zlozvyku zbaví, z dlouhodobého hlediska je to prostě výhodné odbourat.

Pitný režim je důležitý, ale na druhou stranu si taky musí ledviny odpočnout, zvlášť když děti pijí dostatečně přes den, o dopadu na zuby nemluvě. Hledala bych nějaké jiné řešení typu pohlazení, pomazlení.
Naši kluci taky kolem jednoho roku hodně špatně spali, těch zážitků za den bylo prostě na zpracování moc. U nás se jako nejlepší řešení ukázalo přejít na jedno spaní přes den.

Ivona

Re:

A z čeho pijete přes den? My měly to samé, jak jsem přestala kojit tak v noci chtěli pít, já je naučila přes den na netekoucí aventy s hubičkou a do teďka (26m) je mají v noci na pravé straně (ví kde jsou) a když se vzbudí a mají žízen tak si je nahmatají a napijou se samy a zase usnou. Ale začátky byly těžké, musí si na to zvyknout přes den, že už se čaj nebo voda pije jen z tohoto a pak v noci není problém. Jinak u nás přechod - přes den čaj v noci voda nebyl problém, čaje nesladím, jen když byly nachlazené tak trochou medu, takže obsah neřešily. Tak snad jsem trochu pomohla. Lenka a holky