Skip to main content

Problémy s usínáním

Ahoj všem, budu ráda za radu nebo případně informaci od Vás ohledně spinkání.
Jsou nám 2roky + 2 měsíce (páreček) a chodíme v noci spinkat kolem 22-22.30 hod., ráno spinkáme cca do 6.30.-7.30 hod. a v poledne usneme nejdříve ve 12.30 (cca na 1,5-2 hoďky). Už si s manželem nevíme rady jak docílit toho aby děti chodili dříve spinkat. Když je dáme do postýlek cca ve 20.30 hod., přečteme pohádku a pak odejdeme, neustále lítají do obýváku nebo stojí mezi dveřmi. Když je vrátíme do postýlky, tak oba brečí. Je to za stálého pláče.Už jsem přemýšlela je nedávat v poledne spinkat,ale to manžel moc nechce protože tvrdí, že spánkem sílí a že jsou ještě malinký.Když nešli spinkat v poledne usnuli ve 20.30 hod, první brečeli a pak během 10 minut vytuhli. Jo, ještě podotýkám, že nespíme celou noc, budíme se tak 2-3 za noc každý. Stačí jim když příjdu a chytnu je za ručičku a počkám, až usnou. Děti uspává pohádkou manžel, protože když jsem v pokojíčku já, tak chtějí oba dva mě. Když jsme tam oba, tak ten u kterého nejsem brečí. Děláme něco špatně?
Je to docela večer náročné a ¨rádi bychom už také měli trochu času na sebe, ale nevíme jak.
Budu ráda za radu či popis jak to dělají ostatní.
Děkuji Vám. Monika

Re:

ahojky,
moc všem děkuji za povzbuzení a jak se říká "neštěstí druhého potěší". Kolem mě jsou většinou kamarádky,kterým usínají děti po večerníčku nebo ulehnou ve 20 hod., hrajou si v posteli a ve 21 hod. spinkají.. Jsem ráda,že to nevypadá, že nejsme tak neschopní uspat děti dříve a nastavit jim jiný režim :-). Jinak Ivčo s těmi sousedy bych si hlavu nelámala, oficielně má být klid od 22 hod.!!! Také bydlíme v paneláku a minulý týden si zase přišla stěžovat sousedka, že děti stále ve dne běhají a tak je prý mám zavřít alespoň do jedné místnosti. Nechci být na sousedy nepříjemná, ale každý měl děti a kdo to nemůže přenést přes srdce má si koupit barák nebo byt ve staré zástavbě. Děkuji holky moc a snad se to časem zlepší. Monika

Re:

Ahoj,já mám dva kluky taky 2roky+2měsíce a mám ten stejný problém.Vstávají 7-7:30,po obědě 12:30-13:00 to spí tak dvě hodiny víc je nenechám a večer pravidelně dřív než v deset neusnou.Pořád vylézají z postelí a chodí za nama do ložnice,dělají bordel,pak se bijou a křičí a já mám smůlu když se chci podívat na něco v televizi.Navíc si začali stěžovat sousedé,kteří bydlí o 3 patra níž,že mají děti v 9 spát a ne pištět a křičet.Už su z toho taky zoufalá,protože aspoň večer chcu mět klid a podívat se v klidu na něco v televizi.A to ještě v 70% musím ležet s něma v posteli,aby vůbec zaspali a to se zase hádají s kým budu v posteli ležet.Někdy se podaří že usnou sami vyčerpáním,ale to málokdy.Takže taky prosím o nějakou radu.Spánek po obědě taky nechcu rušit,párkrát jsem je spát po obědě nedala,pak usnuli v 6 večer úplně hotoví,v 8 se zbudili a do půlnoci zas řádili.A v noci taky tak 4x vstávám,takže už nevím co dál.Pokud si s nima jdu v 8 lehnout,aby zaspali,tak stejně neusnou.

Re:

Ahojky, jsem tu celkem nová, ale co tak prolítávám příspěvky, se s paním mají problémy snad všichni. Mám 15 měsíční dvojčátka --- vstávají mi ráno kolem 7 hod, spát jdou před oběděm - kolem 11 hod -- většinou tak 1 - 1,5 hod pospí --- kolem 13 hod mají oběd, spinkat chodí kolem 19.30. V noci se budí tak 2x na čaj. Měli jsme problémy s malou, v noci se budila, hrozně plakala, vzbudila tím i malýho - no děs, nejspíš jí trápily zoubky. Takže jsem malochy rozdělili. malej spí s manželem v ložnici a já s malou v obýváku. Nebudí jeden druhýho a vyspíme se . Teď klepu na dřevo, že se spaním nemáme nějak problémy, tak doufám,ať nám to tak dlouho vydrží. Chceme mít s manželem už večer klid, popovídat si, podívat se na televizi, nebo já většinou žehlím, uklízím - prostě to, co nestihnu přes den. nedovedu si představit, že by mi maloši ještě ve 22 hod skákali po pokoji!!!! Přeju, ať se brzo všechno srovná a děťátka spinkají, tak jak si to maminka přeje!!!!:-)

Re:

Ahoj,mam stejný problem s dětma (30M) vstávají ráno po 8.h,ale vůbec se nedivím,usínají třeba ve 22h. Třeba teď jěště nespí,darebáci. Kluk přišel na system neustálého kakání čůrání (celý se vysleče) pití,pohádku,hračku... Odpoledne šupou ve 12.30 do pelechu,usnou skoro hned,vsávají 14-14.30,jak kdy. A přesto mají problem večer usnout. Ikdyž mě přijde od 14 do 20.h dost dlouhá doba...
Nevím jak z toho ven. Také neustále vracím do postýlek,vysvětluju,domlouvam,dokonce i plácnu po zadku(když se miláček po páté svlékne,tak se neudržim...)
Nikdy s usínáním problem nebyl...tak snad doufám že to odejde,jak to přišlo :-( Ale kdyyy????????????
Vendina :-)

Re:

Ahoj,
ve vašem věku se naši kluci pravidelně budily kolem 5 -5.30. Zato v 8 spali. Taklže všude je něco. Odpolední spánek bych jim určitě nerušila, taky jsem zastánce co nejvíce spaní. Záleží na tom, jak jste zvyklí ráno vstávat. Možná bych je nenásilně zkusila ráno probudit dřív a malinko odpolední zkrátit.
Pozdní usínání byla vždy moje noční můra, naštěstí se to klukům vyhlo. Až teď skoro ve 4 letech to začal být docelal horor je uspat, tak jsem zrušila odpo spaní a v noci spí téměř 12 hod.
Pevné nervy.
M.