Skip to main content

Ahoj všem, máme 17 měs. páreček. Chlapeček něco opakuje, ale jinak oba dva znají oprvadu jenom pár slovíček, mama, tata, papa, kaka , haf, mu, kytka a možna ještě tak tři a to je všechno. Mám ještě staršího syna a mám pocit, že toho v jejich věku zvládnul rozhoně víc a už vůběc nemůžu srovnávat s dětma v mém okolí, většinou mono, některé mluví už i ve větách!! Nevím jestli je to pravda o dvojčatech, že začánají mluvit později a taky jsem to slyšela u dětí, které jsou druhé, třetí v pořadí?Andy

Naše kočky v 20 měs.taky moc

Obrázek uživatele fanyna

Naše kočky v 20 měs.taky moc nemluví,takové maminka,tati,babi,dobry,traktor,papaní,pití,kaka a pár něco jako slov:)kterým ale rozumím jen já:)ale neřeším to,kamarádka má holčičky třileté a mluví v porovnání s našima stejně..jo a vlastně naše barča umí ješte dobrý den:)ale až tak tři minuty po mne když už nemá koho pozdravit..pouštím jim pohádky,čtu,pořád melu a popisuju ale nechávám tomu volný průběh.každé dítko je jiné,já třeba nechodila ve dovu letech -bála sem se,ale znala sem abecedu a čísla...

Tohle je trochu relevantni

Obrázek uživatele Olitwins

Tohle je trochu relevantni dikuze:http://www.dvojcata.cz/node/678209

Re:

Ahoj, naše holky (čerstvě 2 roky) také ještě nemluví, až na takové to zdvojování tyu"mama, tata, bobo, bebe" apod. Jejich tatínek nemluvil ještě ve 3 letech vůbec a ve 4 málo...pak dětská psycholožka poradila rodičům, ať dělají že mu vůbec nerozumí, a do pár dní prý mluvil plynule (chlapec IQ 145 byl prý jen pohodlný a měl je na háku:-)). Já sama jsem mluvila velmi brzo..tak taky čekám KDY to přijde, i když je mi jasné, že pak zas budu vzpomínat jaké to bylo zlaté, když ještě nemluvily :-) Jo a místy používáme znakování, trochu jsme ho dělali. Frčí hlavně znaky "hotovo" a "ještě". Takže u nás ještě funguje i domluva rukama. Skoro všechny děti v okolí(i mladší) toho umí říct víc. Tak uvidíme :-) H.

Re:

Díky moc všem, jsem klidná, moje děti jsou jinak úplně pohodě, rozumí, reagují, pohybově skvělé, tak určitě vydržíme, bude to v pohodě, Díky Andy

Re:

ahoj holky,
mě naše sousedka stará paní tvrdí:
Albert Einstein začal mluvit ve 4 letech-tím pádem maj naše děti čas :-) :-)
mějte se hezky Danča

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Souhlásím s xdickie. Např. můj manžel prý do 3 let říkal jen pár slov, pak začal normálně květnatě mluvit a ve čtyřech se naučil sám číst a je abnormálně jazykově nadán. Mám 15-ti měsíční holky, jedna říká tři slova, druhá jen "mama", podle "tabulky" mají v 15-ti měsících říkat 3 slova..., ale zase se jim pletou 2 jazyky, což je logicky zpomaluje... Ale hrozně moc rozumí. Pokud ale nejsou žádné další známky "opožděného" vývoje a vidíš, že postupují kupředu, komunikují a rozumí, neznepokojovala bych se.... Já jsem teda četla (a i od mnoha známých s dvojčaty a starším jedináčkem slyšela), že dvojčata mluvila později než předtím jedináček.

Re:

TAk my jsme tez Vojtovali, ale neponechalo to na nas nejake "nasledky":-))V necelych 17m znaji par slov, respektive zvuku"=))Rekla bych, ze zde ma roli hodne i geneticka dispozice. Nam se starsi dcera rozmluvila az po druhem roce. Kdy ve 2 letech nerekla skoro nic a 3 mesice potom jiz mluvila rovnou ve vetach, takze to pak slo rychle. Dulezite je , ze ti rozumi a reaguji na jednoduche pokyny.

Re:

Tak my asi patříme mezi ty geniusy (nebo jak se to skloňuje). Máme 21 měsíců od narození a mluvíme v těch větách, a to už nějaký ten týden.Dětem je hodně rozumět, a to říkají i cizí lidé, před kterými náhodou začnou mluvit. Ale možná je to tím, že jsme cvičili 9 měsíců Vojtovku a rehabka nám říkala,že vedlejším účinkem je i vliv na nervová spojení mozek jazyk, a to způsobuje lepší mluvení.
Verča

Re:

Klukům je 21 měsíců (korig. 18 měs.) a taky umí jen pár slov, jak dělá lev, pes, kočka, ....ham, ňam..pi pi. Prostě nemají moc potřebu se dorozumět s náma dospělýma, protože vedle nich je někdo kdo je na tom stejně. Učí se hodně jeden od druhého, jak něco zvládne jeden, tak ten druhý to brzy zvládne taky. Snažím se do nich hučet, a vysvětlovat, ale zatím jsou pokroky jen mírné, ale moc mi to nevadí, myslím že jsou v normě.

Re:

Ahojky, teda asi kolem sebe máte samé géniusy (omlouvám se za patvar, ale netuším, jak je správně mn.č. :(.
Máme páreček 22 m, v 17 m uměli taky jen pár základní slov a úderem 21.m. se úžasně rozmluvili. Některá slova jsou jim rozumět úplně (třeba opice nebo kamion :D :D), něčemu rozumíme jen my, ale snaží se všechno opakovat. Stejně staré děti kolem nás jsou na tom víceméně podobně, ale ve větách teda nemluví žádné.

Re:

Andreo je nám 17 měsíců a jsme na tom jako vy, jen mě potěšilo, že z tech 10 slov, co známe :-) začínáme skloňovat, tj. mama je máma a na ni se volá mami :-) Takže malinko slov, ale při oslovení jsme pokročilí v gramatice :-)))