Skip to main content

Pěkný večer,mohla bych Vás někoho poprosi o recept na pangase a čočku?Jak tyto dvě jídla připravujete aby dětem chutnaly?
Před poruchou tu byly,ale bohužel jsem si je neuložila.
Moc děkuji Veronika

Re:

dobrý večeŕ (dvojčata mají skoro 17m, ale vařím tak už několik měsíců)
červenou čočku dělám s bramborou, na olivový olej najemno cibulku, na mini kousky brambory, nechám trošku osmahnout, zaliji, po chvilce přidám čočku, nějakou bylinku nebo lehce česnek a nechám povařit vše do měkka, zpravidla přidám i vajíčko nebo najemno masíčko.
klasickou čočku dělam s rýží - jídlo pak není tak nadýmavé a těžké. Každé vařím zvlášť, po uvaření smíchám, bylinky dle chuti, někdy i trošku Universal koření nebo podobného kořenící přípravku bez glutamátů.
pangas - hodně často po srbsku, to je jako na leču, na cibulku dám na nudličky bílou papriku, trošku zaliji a nechám dusit, když už je jakž takž měkká, přidám nadrobno nakrájená žlutá i červená rajčátka, a podusím. Do leča se dává ještě (pro dospěláky salám a vajíčko), ale to nedávám, protože je to v kombinaci s rybou. Rybu dám na olivový olej a po chvilce zaliji vodou a podusí, sypu mletým kmínem. Příloha nejlépe bramborka.
Nebo rybku mají moc rádi stejně připravenou s dušenými zelenými fazolkami a vařenou bramborou
Sůl nepoužívám pro děti vůbec, všude dávám bylinky a po velmi malém množství koření

Re:

Ahoj, já dělám klukům čočkovou "kaši"- na olivovém oleji zpěním najemno nakrájenou cibuli, přidám nastrouhanou mrkev,červenou čočku, zaliju vodou s vitanou kostkou nebo vývarem,nakonec hrstičku pohanky , povařím a rozmixuju.Čím jsou starší,tím míň jim to chutná :-(
Pangase obalím v mouce a na bylinkovém másle osmažím.Teď jsem zkoušela uvařit ho v mléce a pak na pánev,bylinky a šlehačku,trošku jí vypéct-to chutnalo velice :-),j.