Skip to main content

Už se to tu někde řešilo, ale ptám se znovu :) Klukům bude v sobotu rok, donedávna spali bez problémů dvakrát za den cca po hodině. Postupně prodlužovali usínání pomalu na hodinu, takže jsem si řekla, že je čas dávat spát jen po obědě. Usínají dobře ale spí jenom 45 minut, už třetí den, první den spali 1,5 hodiny. Nevím si rady, do večera vydrží ale kolem 18 hod jsou už nervozní a ukňouraní. Když jedeme zrovna odněkud autem, po cestě usínají a já je musím budit aby nám večer neskákali po hlavě :( poraďte zkušenější, co s tím?

Re:

Ahoj Petro.
ze zkusenosti a z vypraveni ostatnich vim, ze spani se jim meni neustale... je to v nejakych cyklech nebo co. Ja vzdycky silela, ze nechteji spat jak chci ja a kdyz jsme presli na spani jen po obede, tak spali taky treba jen 45 min. No a nakonec se to natahlo tak, ze by spali az 3 hod. (a to trvalo treba pul roku) - pak jsem je zase musela ve tri budit, aby mi sli vecer spat tak jak chci ja tj. v 19:30-20:00. No a ted uz jim jsou 2 roky a 3 mesice a obema se to zkratilo na cca 1,5 hod. a nekdy si pospi dyl, ale vetsinou je to presne 1,5 hod. No a tak uz se ted jen desim doby, kdy ten spanek budu muset uplne zrusit (a v poledne si vubec neodpocinu a nic neudelam), protoze ackoliv jsou zvykli usinat bez nasi pritomnosti tak tento tyden delaji tak sileny bugr, ze beze me v pokoji se vubec neuklidni a neusnou. Ale pak porad spi 1,5 hod. a tak jsem zatim presvedcena, ze ten spanek nepotrebuji. Takze neztracej nadeji... nejak si to sedne (ale zase jen na cas) :)

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

U nás přechod ze dvou spaní na jedno trval měsíc, než si to celé sedlo. Kolikrát spaly holky po obědě jen půl hodiny, pak jsem je dala spát i ve čtyři na 20 min. a šly později spát nebo šly naopak spát o dost dřív. Taky jsem z toho byla vedla, ale všichni mi radili, že to chce čas a je to fakt pravda...Další věc na kterou já věřím, jsou denní rytmy i jsem o tom četla. Funguje to i u dospělých.. Lze vysledovat, kdy usnou líp a kdy jim to dlouho trvá. Podle toho jsem posunula spaní po obědě i večerní spaní o půl hodinu...

Re:

Obrázek uživatele Ester-u2

Ahoj Petro,
souhlasím s Janou,u nás nebyl také ten přechod na jedno spaní hned.Zkoušela jsem,aby kluci spali déle.Maxík přešel vcelku rychle na jedno spaní,ale on má menší potřebu spánku než bratr.Olík ze začátku pletl nahama a k večeru si vždy třeba na 20minut lehnul,aby načerpal sílu.Zkus,aby to spinkání bylo delší v to poledne,pokud ne,dopřej dětem chvilkový odpočinek v podvečer.Dlouho bych je nenechala,aby zase nebylo narušené večerní spaní a noční klid.
Hodně štěstí,ahoj Ester

Re:

Péťo, to chce určitě ještě čas, než se děti srovnají s jedním spaním :) U nás taky po tom přechodu na jedno spaní spaly někdy dlouho, ale většinou jen krátce, a večer byly hotové. Já pak přišla na to, že se jim vlastně po tom krátkém spánku a probuzení chce ještě spát, takže jsem je nevytahovala z postele (i když řvaly), ale zkusila je ještě uspat - když byla vzbuzená jen 1, tak to bylo jednodušší :) Většinou zabraly a spaly vesele dál.. Naopak když jsem je vytáhla, tak byly mrzuté.. nejspíš se probudily náhodou a byly ještě unavené..