Skip to main content

Jaké vitaminy mohu dávat dětem v zimě

Ahoj, už se blíží zima, a tak bych chtěla dětem posilovat imunitu, ale nevím, co třeba z lékárny už můžou (budou jim 2 roky). Raději bych tedy něco přírodního, já sama používám echinaceový sirup a rakytníkovou šťávu, ale to zas nevm, zda malé děti mohou?
Dáváte vy nějaké vitaminy svým dětem?

Re:

Hlásím úspěch z lékárny, dnes jsem si tam byla pro echinaceový sirup a lékarnice se zeptala, zda chci dětský nebo pro dospělé.. vzala jsem oba dva, dětský je od 12ti měsíců.. :)

Re:

Obrázek uživatele Lida_3974

Ahoj tak já dávám přes zimu klukům Pikovit sirup.Dávali nám ho už v nemocnici jako nedonošencům tak jsem u něj zůstala.Já si myslim že se s tim snad nic nezkazí přece jenom v létě je tich přírodních vitamínů víc než v zimě.Lída

Tome

nemyslela jsem to tak, že by zelenina a ovoce nebyly plnohodnotné potraviny. Kor když já i celá rodina jsme milovníci hlavně zeleniny. Blbě jsem se vyjádřila :)Ale připadá mi, že to nestačí, pokud jsou děti takhle náchylní k nemocem. Mluvím o dětech, o svých dětech, ne o dospělých.
Jsme na tom přesně jako Šárka. Probiotika taky bez efektu.

Re:

Děkuji moc za názory :) Moc jsem toho za vitamíny pro malé děti stejně nenašla, asi je na trhu pouze ten Multisanostol. Dávala bych ale určitě spíš přednost něčemu "přírodnímu", zkusím se poradit se svou homeopatkou, zda ten rakytník, echinaceu, včelí mateří kašičku, ap. děti mohou..
Naše holky jsou pořád zdravé, za první dva roky měly "jen" krátkou střevní virózu a nedávno afty a zánět dásní, jinak stále jako rybičky (ťuk, ťuk). S vyváženou stravou si právě ale nejsem moc jistá, nejraději mají UM, pak jogurty a ovoce, ale obědům moc nedávají, jedí jak vrabci, někdy třeba i jen pár lžic, takže maso a zelenina u nich moc "nefrčí" :(

pro Zuzanu

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Zuzko,
"o vitaminech v zelenině a ovoci z obchodů už byly napsány stohy negativního .... jak tedy dosáhnout kvalitní pestré vyvážené stravy ?!?"
Dovolím si odpovědět: nevěřit na takové fámy. Nevidím důvod, proč by se čerstvé ovoce a zelenina z obchodů nemělo považovat za plnohodnotné čerstvé potraviny. Je fakt, že rychlená zelenina v zimním a jarním období jich bude obsahovat o něco méně, ale na trhu přece není jen rychlená zelenina, ne?
Tom

Re:

Ahoj, mám kluky (v červnu jim byly 2 roky). Do května v podstatě nemarodili, od května virozy, virové angíny, angíny, jeden dokonce 2x akutní bronchitida (z toho 1x v nemocnici). Nyní opět viroza (týden po dobrání ATB), tak nám v pondělí dr. doporučila Imunoglukan. I když ovoce a zeleninu jedí, ale holt to zkusíme takto. Šárka

Re:

A co zkusit probiotika?? Ty vydají určitě za víc, než "syntetické" vitamíny:-)

Re:

Tak já jsem se včera po přečtení prvních odpovědí rozhodla, že se hned ve středu poradím s dr.a zajdu koupit Multisanostol a vy dneska takhle :)
Nikdy jsem neuvažovala o doplňcích stravy pro děti, ale marodíme skoro pořád. Stačí, aby se na ně podíval někdo s nudlí u nosu a do 4 dnů je z toho minimálně zánět průdušek (minulý týden jsme skončili v nemocnici s laryngitidou). Už mě to vážně štve. Jeli jsme dokonce i k moři, abysme trochu posílili zdraví. Vím, že efekt nemůže přijít po jedné dovolené a okamžitě, ale omarodit chvíli po návratu ? S tím jsem taky nepočítala.
Nicméně jsem včera mrkla na příbalák Multis. a nejedná se o klasické vitaminy ale o podporu imunity....
Taky nejsem zastáncem rvát do sebe vše možné, ale co je to v dnešní době pestrá strava. Čerstvých potravin moc není, o vitaminech v zelenině a ovoci z obchodů už byly napsány stohy negativního .... jak tedy dosáhnout kvalitní pestré vyvážené stravy ?!?

re

Obrázek uživatele Halinka

Ahoj, klukům je 20m a dávám jim na doporučení lékařky Imunoglukan sirup. Kluci hodně trpěli na průdušky (každý cca 5x) a nakonec měli oba zápal plic :( tak jsme ho začali dávat a pak byli asi 4 měsíce úplně bez nemoci, ani rýmu neměli. Teď ho zase asi týden dáváme, tak uvidím jaký to bude mít efekt přes zimu - musí se užívat dlouhodobě. Halka

Re:

Obrázek uživatele Tomáš D

Já jen ještě malé srovnání. Po nástupu do MŠ jsme dětem ládovali Multisanostol, protože dost marodily s virózami (rýma, kašel, chřipka, adenovirózy), po neštovicích jsme dokonce sáhli po Imunoglukanu. Efekt žádný, ale je fakt, že angínu nebo nějakou jinou bakteriální infekci neměly nikdy. Pouze virózy dýchacích cest, ale klidně 2x za měsíc.
Teď už více než půl roku žádné vitamíny nedáváme a snažíme se o pestrou stravu. Holky dobře jedí, téměř vše, z problémů s jídlem rychle "vyrostly". Chodíme do MŠ už celé září a zatím ani jediná nudle.
Ale jiné to může být v listopadu, až začnou chřipky a rotavirové infekce... :-( Ale tomu, myslím si, vitamíny nezabráníme...

Tom

Re:

Naprosto souhlasím s Tomem a Míšou. Dětem je 2,5 roku, nedávám a nehodlám dávat nic. Jsou zdraví, občas mají běžné virózy, ale jsme hodně mezi dětmi, tak je přirozené, že chytnou nějakou tu rýmu apod. Jsou to ale zdravé, pohodové, "silné" děti a myslím, že žádné doplňky nepotřebují. Celoročně jedí opravdu hodně ovoce a zeleniny a celkově mají stravu vyváženou, dodávám, že dosud pijí 2x denně Sunar pro svou věkovou kategorii. To myslím bohatě stačí.

Re:

Obrázek uživatele Tomáš D

Ahoj Jani,
náš dr. má podobný názor jako dr. Míši. Pokud má dítě vyváženou, pestrou stravu a nemá sníženou imunitu, netrpí opakovanými angínami či záněty močových cest, není nutné mu kupovat drahé vitamíny, které mají např. při předcházení nemocí z nachlazení, jako je virová rýma, kašel nebo chřipka, sporný efekt.
Tom

Re:

Ahojky, tak já teda dětem (2,5 roku) žádné vitamíny nedávám a ani to v budoucnu neplánuji. Pokud mají pestrou stravu, tak je to naprosto zbytečné, spíš naopak to může uškodit. Pokud se zeptáš rozumné doktorky, tak bezdůvodné podávání vitamínů zdravému dítěti také neschválí. Pa Míša

Re:

Ahoj, my máme také Multi-sanostol, jako Lenka. Je s vápníkem, což my potřebujeme, protože nechceme už moc pít mléko. Je i po prodělané nemoci na rekonvalescenci, při ztrátě chuti k jídlu apod. Je ve formě sirupu, dětem chutná. Nevím, zda je teda přírodní, ale není špatný.
Jinak mi radila známá (co má známou v lékárně :)))) a ta jí poradila Imuno-Glukan sirup, ten je ale mám pocit až od 3 let, jinak po dohodě s lékařem. Je na podporu imunity, prej je dost dobrý, poptej se. Pavlína

Re:

Ahoj, já dávám Multisanostol sirup, je pro děti od 1 roku. Lenka