Skip to main content

Ahojte.Tak už i naši kluci začali se škaredýma slovama..pitomecek,blbecek a si blbá nebo hloupá to je normálka!Davídek si to nechal vysvětlit,že to znamená,že nás nemá rád,ale Ondrášek to říká čím dál častěji..když se naštve nebo zlobí i jen tak.Říká to všem i babičkám.Nevšímání nepomáhá a už dostal i trochu přez pusu..to pomůže,ale jen na chvílku!Co radíte maminy,co zabralo u vás?
Moc děkuji za odpovědi,Lída

Re:

Ahojte.Díky za odpovědi :-)
Tak jsem zkoušli si toho nevšímat,ale bez úspěchu..možná je to ještě krátka doba,ale říká to častěji než před tím.Ještě počkáme co se změní během dalšího týdne..
Kdy jsou u babičky a na to reaguje tím,že mu řekne,,co jsi říkal,,tak přestane..asi mu to budu muset místo nevšímání pořád dokola vysvětlovat!No uvidíme co čas přinese :-)
Díky,Lída

Re:

Jednoznačně nereaguj. O čem se mluví, co se opakuje, to se ukládá. A pokud dítko vidí, že to vyvolává pozornost, bude přesně vědět, kdy to využít.
Pokud by nepřestávalo a reakce byla nutná, řekni, že tyhle slova nemáš ráda a dokud je budou používat, vypínáš uši. Bez emocí, bez výhrůžek, pouze informativně.
Vím, že to zní utopisticky, ale na naše hochy to fungovalo. U nás se sice neobjevily drsné výrazy, ale spojení "já tě zabiju" pochycené někde na dětském hřišti.

Ivona

Re:

Ahoj, kolik klukům je? Mým dětem budou 2,5 a před týdnem začali říkat "dopr....". Zkoušeli zapnout popruhy v kočárku a nešlo to, babička se pak přiznala, že to řekla přesně v té situaci, a děti to zřejmě odkoukaly! :-) Cukaly mi koutky, ale opakovala jsem, že to je ošklivý a že se to neříká (přestože i mně či manželovi občas něco ujede, ehm). Horší bylo, když jsem druhý den nakupovala v Kauflandu, a zatímco vybírám a vážím zeleninu, děti v kočáru spustily totéž, ale pěkně nahlas a jeden přes druhého!!! To jsem se teda styděla, že tam budíme pohoršení. :-) Zabrala až výhružka, že je vyndám z kočáru a dostanou na zadek. Jinak myslím, že to může patřit k období vzdoru, Ondra je ve vzteku schopný mě i plácnout (ale vracím to a důsledně ho posílám pryč). Záleží na povaze dětí, u mě pomohlo fakt pohrozit, že dostane na zadek, dostávají velmi málokdy, ale tím víc se toho bojí. :-)