Skip to main content

Kolik hraček pro 18 měsíční děti?

Ahoj všem,
asi to bude znít divně, ale kolik mají vaše děti tzv. "aktuálních hraček" se kterými si rády pohrají každý den, i když třeba jenom chvilku, ale pořád je baví. Tak nějak jsem zjistila, že naši kluci si asi nemají s čím hrát. Plyšáci je neberou a nebrali nikdy. Takové ty ukořistěné lžičky, odměrky a jiné kuchyňské náčiní už je taky nebere.
Náš seznam hraček: cca 6 autíček, 1x klavírek, 1xhrací hrnec (ale ten už máme půl roku), 1xlabyrint, 2x míchačku, 1x kelímky které se staví na sebe, 1x soudek (něco jako matrioška), 2x kostky stavebnice (ale pořád raději boří, než staví), 1x dětské nářadí, no a cca 10 knížek ty je baví nejvíc.
Je to málo, nebo akorád? Kluci totiž doma nevydrží, teď ještě chodíme hodně ven na odrážedla, ale jak začne zima, tak nevím co si počnu.
Jaké hračky máte doma vy?

Re:

Denisa, namiesto kočíkov kúp deťom nákupný vozík. Naše decká si sním radi hrajú.

Re:

Ahoj Deniso, naši kluci taky velice rádi vozili kočárek, máme ještě dvě starší holčičky, takže kočárek rozhodně byla velmi oblíbená hračka. Ale venku mi to přišlo hloupé - kluci s kočárkem a navíc když chtěli jet s kočárkem holky tak byl řev. Tak jsme jim koupili sekačky na trávu a to je už více jak půl roku favorit a občas s ní jezdíme i na hřiště nebo si je berou na procházky do lesa apod. Sice budíme pozornost ( úsměvnou), ale kluci jsou velice spokojení. Hanka a čtyři rarášci

Re:

Díky za odpovědi a tipy,
zkusím pořídit tu plastelínu a možná razítka, pastelky už jsme zkoušeli, ale nedopadlo to dobře. Kluky taky baví vozit kočárek (je celkem jedno jestli tam je panenka nebo ne), ale je mi to takové blbé kupovat kočárky klukům :-) ale je fakt, že když se srazíme s mamčama, co mají holky, tak kočárky vedou.
Vysavač je taky dobrá hračka, ale máme jenom jeden, takže na závěr je vždycky rvačka. Zatloukačku taky máme, ale chytlo je jen to kladívko, kterým se mlátili po hlavě. Doufám že kluci dostanou trochu rozum :-) a budou si hrát a se furt třískat.
Ahoj Denisa

Re:

Ahoj,
tak mě přijde,že jeden den si naši vystačí se 2 hračkami a druhý den vyhážou celou poličku a nevědí coby. Ale vždy na nás zaberou knížky. Už mám na vánoce nakoupené nové. Další hit je plastelína.Zkzsila jsem na zkoušku koupit 2 pidi kelímky play-doh s jedním tvořítkem. k tomu jsem z mého tvoření vytáhla vytlačovací kleštičky. A pořád děláme kuličky a penízky a žížalky a vánočky,...A dalším hitem jsou pastelky. Nově hrajeme fotbal.:-)Kopeme do míče a voláme gooool. Hit je i schovávaná a honička, neno hra "pozor,utíkám".Přijde mi,že klasické hračky je až tak neberou.Akorát vkládání kostiček a začínají je bavit puzzlíky (zatím ty jednoduché pěnové).Na vánoce ještě zkusíme lego duplo.A určitě kočárek a panenku, to vidím u kamarádů,že bude mít úspěch.
Verča

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

ach...ten pravopis... pardon za chyby...

Re:

Obrázek uživatele Olitwins

Deniso,
myslím, že máš hraček dost. Podle mě to v množství vůbec není. Spíš v "novosti". My máme hraček o něco víc (všechno jsem ale dostala, skoro bych až řekla bohužel), ale rozdělila jsem to (část dala k prarodičům) a každý den jin dám jen pár hraček a další den obměnim (panenky jim teď asi nechám napořád, ačkolik je moc neberou). Někdo takhle pravidelně rotuje hračky i během dne, to já spíš podle situace. Někdo taky nedá dopustit na rotace typu část dne knížky, pak jen kostky, pak třeba hrací stůl atd. nebo po bytě typu teď si hrajeme v kuchyni a teď v pokojíčku a pak třeba v koupelně (u nás velký hit). Já jednu hračku třeba schovám na delší dobu a pak jí vytáhnu, když jsou protivný a funguje to skvěle. Za obměnu si můžou pohrát s klíčema apod. Jo knížky jsou taky u nás taky velmi populáří a těch musim koupit víc, protože mě to totálně nudí k smrti číst pořád ty samý...Kámošky mi říkali, že si je mám navyknout na čmárání/tiskání atd. na papír, super zábava na zimu, no musím to vyzkoušet, je nám tepr. 15 m... Mě se zdá, že když se fak nudí, tak jakákoli hra, kde jsem hračka "já" potěší (typu sedí na mě a já jsem vlak nebo mě honí...) No, taky hledám inspiraci na různý aktivity doma...., protože už mě nic víc nenapadá ...

Re:

U nás taky tak. SEznam hraček vypisovat nebudu, protože jich jsou mraky (většina dárky). Bude jim 22 m a některé jsou v kurzu zhruba od 3/4 roka, např. hrnec a vláček FP, vozítko se stavebnicí, houpací kůň, kelímky, klavír. Aktuálně přibyl trakař, kočárek, sekačka na trávu, dřevěný vláček, autíčka, labyrint. Pomalu je začíná bavit stavebnice a plánuju koupit nářadí nebo ponk. Knížky a časopisy taky milujou, plyšáci je nebraly nikdy, a pořád dostávají nové a nové :( Ve vašem věku je ještě hodně bavila zatloukačka.

Re:

Obrázek uživatele Ester-u2

Ahoj Deniso,
myslím,že hračky máš naprosto v pořádku. Na počtu hraček nezáleží,děti jsou štastné za každou chvilku,kdy provádíme něco společně,kdy se jim věnuju.Mají i odrážedla na doma,naštěstí máme prostor,tak jezdí i po bytě.Teď mají 20měsíců a rádi i pomáhají při různých činnostech.Nosí prádlo do pračky,vyndávají,někdy uklízejí i hračky-ale to se musí zvýšit hlas.
Zpíváme si,zkoušíme malovat,koulíme míče a hrozně rádi třeba luxují.Je fakt,že nám vše trvá potom neskutečně dlouho.
A jsou dny,kdy je hračky neberou vůbec a jenom provádí své výzkumné akce po bytě.Už otevírají dveře,takže se nesmí zapomenout zamykat,jinak obrátí vše vzůru nohama.
Ahoj Ester