Skip to main content

BURZA INFORMACÍ - INFORMACE O PORODNICÍCH

Světová rarita: Sedmnáctileté zrzky jsou identickými čtyřčaty

Světová rarita: Sedmnáctileté zrzky jsou identickými čtyřčaty Megan, Sarah, Kendra a Calli Durstovy jsou sestry, je jim sedmnáct let a žijí se svými rodiči v americkém Buffalu.

Jsou zároveň velice výjimečné, jelikož patří mezi šedesátku prokázaných identických čtyřčat na světě, z nichž 37 "skupinek" tvoří dívky.

Embryo bylo zmražené 20 let. Nyní se z něj narodil zdravý chlapec

WASHINGTON - Ve Spojených státech se narodil zdravý chlapec z embrya, které bylo zmražené téměř 20 let. V posledním vydání to uvedl odborný časopis o plodnosti Fertility and Sterility. Podle časopisu je to nejdelší doba, po níž se ze zmraženého embrya narodilo dítě.

Kojící maminky už mohou být na Tchaj-wanu v klidu.

Za bránění kojení na veřejnosti hrozí v Tchaj-wanu pokuta

Pokud by chtěly nakojit svou hladovou ratolest na veřejnosti, nikdo jim v tom nemůže bránit. Jak informovala agentura DPA, po schválení zákona o kojení na veřejnosti tamním parlamentem hrozí takovému „zastánci mravů“ dokonce finanční postih.

USA - setkání dvojčat po 35 letech

Bratři Gary (35) a Randy (35) z amerického státu Maine, kteří byli v útlém dětství adoptováni do různých rodin, se po desítkách let nečekaně sešli. Oba pracovali pro stejnou firmu a zákazníci jim stále tvrdili, že vypadají jako bratři. Gary a Randy se sešli ve firmě zabývající se stěhováním nábytku.

Indie

Vesnice Kodinži v indickém státě Kérala nedá vědcům spát. Rodí se tu totiž čtyřikrát více dvojčat, než je obvyklé. Ve vesnici s patnácti tisíci obyvateli, kteří žijí ve 2000 rodinách, narazíme na 230 takřka identických dvojic sourozenců. A to v Indii, kde se rodí méně dvojčat než jinde.